9 ідей для вуличних портретів

Багато фотографів, професіоналів чи любителів, люблять стріт фото. Незалежно від того, кого ви фотографуєте, чи вам позують, чи ви показуєте звичайне життя людей - такі знімки дуже цікаві.

Звичайно, що краще знімати людей з їх дозволу. Якщо довго спостерігати за вуличним життям, можна зауважити безліч цікавих осіб. Ваше бажання сфотографувати когось дуже просто виразити - посміхніться й покажіть камеру, а тоді спостерігайте за реакцією. Хоча несподівані фотографії куди цікавіші.

Деякі люди не люблять, коли їх фотографують. У кожного свої причини. Але, якщо комусь щось не подобається, то найгірше, що може з вами трапитися, ви видалите фотографію. Отак просто. Крім того, чим більше ви знімаєте на вулиці, тим легше вам буде це робити.

Ось кілька порад для створення цікавих і незабутніх вуличних портретів:

# 1 - Простота

Коли видалити весь візуальний шум з кадру, ви побачите людей новими, інакшими.

Коли говорити про стріт фото, то простота композиції стане найкращим способом вираження. Бо дуже складний, засмічений фон зіпсує багато гарних портретів. Він зробить ваше зображення плоским, тому що камера не може захопити ту ж глибину, що й очі. Таку глибину зображення ви маєте створити самі за допомогою композиції. Насичений фон "проковтне" головного об'єкта та відверне від нього увагу.

Одним з найдоречніших фонів для вуличних портретів є щось чисте, барвисте та сильне, як на картинці нижче. Лінія посередині створює потужний балансуючий елемент для суб'єкта. Сила кольору й лінії красиво контрастують з літнім чоловіком, а він іде з легкою посмішкою й дивиться, ніби знає таємниці життя.

# 2 - Поділіть світ на елементи

Композицію можна дуже спростити, якщо просто поділити її на елементи, а потім їх якось цікаво скласти.

Таке сприйняття композиції пригодиться вам у житті - просто організовуйте окремі елементи. Даний підхід стане помічним, бо наші очі бачать речі навколо простими, тоді як в кадрі вони мають складний вигляд. Ми бачимо все в 3D. Мало того, що людина помічає сотні тисяч одиниць візуальної інформації щохвилини навколо, але й може фізично відчувати те, що відбувається позаду неї.

Щоб розірвати це візуальне перевантаження, яке ви бачите в кадрі, просто поділіть навколишній світ на елементи - цікаві стіни, мурали, "сильні" лінії на дорозі, красиві тіні і т.д. А тоді починайте будувати свій кадр, спираючись на це. Вам потрібно буде лише один або два цікавих елементи, щоби зробити фотографію. Такі, що спрацюють разом через баланс, форми або розміщення.
 

Приклад
Фотографія нижче дуже добра. Тут мало дії, але так навіть краще. Як ви думаєте, що в ній спрацювало? На цьому зображенні є кілька сильних елементів, які роблять фото цікавим. По-перше, це рука з газетою, по-друге - чоловік, що рухається вперед.

Двоє чоловіків поєднані сильною лінією стіни. Видно, що це ранок, частково через сонце, і газета - її читають зранку дорогою до роботи. Так ми розповіли маленьку історію про буденність та повторюваність людського буття.

Можливо, ви не завжди бачитимете історію в фотографії вже під час зйомки, частіше ви приходитимете до цього, коли будете переглядати свої фото чи показуватимете іншим. Проте, зосереджуйтесь на пошуку цікавих елементів та пробуйте так їх складати разом, аби знімок став незабутнім.

# 3 - Усе в очах

    "Обличчя - це картина розуму, а очі - його вираження" - Марк Туллій Цицерон

Коли ви тільки починаєте фотографувати людей, вам може бути страшно. Настільки, що ви будете спішити, щоб не образити або засмутити когось. Але чим більше знімати вуличних портретів, тим більше досвіду отримаєте і станете розслабленішими. А вже тоді будете працювати на виявлення глибоких емоцій вашого об'єкта.

Такий легкий, терплячий та розслаблений підхід до фотографування дасть людині можливість розкрити свої думки й почуття через тіло і, особливо, очі. Очі завжди скажуть, що відчуває та думає людина.

Це той випадок, де наявність камери буде перевагою. Люди, зазвичай, не дивляться довго одне одному в очі. Але такий довгий погляд виведе взаємодію з іншою людиною на вищий рівень. Якщо між вами та вашою моделлю є камера, вона може подіяти як безпечна перешкода. Таким чином можна довго спостерігати за людьми на вулиці, за їх обличчями, бачити їх очі та здогадуватися, що вони відчувають.

# 4 - Будьте терплячими - люди роблять смішні речі


     "Не потрібно поліпшувати реальність. Немає нічого дивнішого за правду" - Енні Лейбовіц

Для багатьох фотографувати людей на вулиці - це відкривати світ.

    "Картинку можна знайти будь-де. Це здатність помічати речі та їх компонувати. Вам має бути цікавим життя довкола, ви маєте любити людей" - Elliott Erwitt

# 5 - Знайдіть гарний фон і чекайте

У стріт фото є правило - знайдіть цікаву місцину, фон чи дорогу й почекайте, доки там щось станеться. Це вимагає терпіння, його потрібно розвивати. Новачкам цього часто не вистачає. Можливо, тому що в теперішньому темпі життя всі звикли до негайного задоволення бажань, тому очікуємо, що хороші кадри самі прийдуть.

Проте, це рідко спрацьовує, тому майте терпіння. Тренуйте ваші очі та вдосконалюйтесь. Крім того, коли довго бути на одному місці, воно стає вам дуже знайомим, навіть інтимним. Ви помітите те, чого спочатку не бачили.

# 6 - Використовуйте кольори

     "Я малюю, бо колір є моєю основною мовою" - Georgia O’Keeffe

За допомогою кольору можна виразити багато почуттів. Проте, у стріт фото часто домінує чорно-білий, це стало майже традицією. Але екстраординарний стріт-фотограф Bruce Gilden казав: "Якщо ви можете відчути запах вулиці, дивлячись на фото, то це справжнє стріт фото".

Чи ви будете використовувати колір чи ч/б, завжди робіть те, що вас хвилює найбільше. Чим глибше ви відчуєте вашу тему, тим чуттєвішими стануть фотографії.

Кольори виражають різні почуття та ідеї (наприклад, жовтий - теплий і щасливий, зелений носить мирний характер, червоний сигналізує про впевненість, динаміку). Тому колір теж може стати частиною композиції.

# 7 - Камера дозволить бути допитливим

Більшість людей абсолютно не проти бути сфотографованими. Пам'ятайте про це. Повторюйте як мантру при зйомці незнайомців - бути впевненим (це приходить з практикою), доброзичливим, допитливим та культурним. Іншими словами, краще фотографувати людей, які не бояться цього. Не знімайте дітей та певних вразливих осіб, так буде правильніше. Фотографія - це обмін, тому поважайте тих, кого знімаєте.

Люди створені, щоб комунікувати з іншими людьми, фотографія є потужною формою це показати. Коли ви когось фотографуєте, то ніби кажете - я тебе бачу, ти мене цікавиш. Для більшості людей це чудовий комплімент.

На портреті вище сильними є дві речі - світло та люди, які посміхаються. Тепло їх посмішки відповідає теплу світла. Це фото було знято влітку в парку, тому фон дуже допоміг створити гарну історію про людей, які відпочивають та насолоджуються життям.


# 8 - Сила жесту

Чим ближче ви приглядаєтесь до людей, тим більше особливостей в них побачите. Кожен по-різному відчуває своє тіло та виражає це жестами.

Стежте за мовою тіла. Як і очі, руки дуже гарно демонструють почуття й думки (і, мабуть, руки навіть легше "читати", ніж очі).


# 9 - Будьте собою

    "Фотографуючи інших, я фотографую себе. Не фізично, а психологічно. Бо це мій погляд на світ" - Bruce Gilden

Багато людей кажуть, що все на світі вже давно перефотографовано, нема нічого цікавого чи оригінального. Що ж, якщо так думати, то нема чого і камеру до рук брати. Навіть просто зараз хтось знімає Лондон, Париж, Венецію чи Львів.

Але світ непостійний, він змінюється, це живий організм. Ніщо не вічне. Але ж скільки невідкритих місць ще залишилось на Землі!

Фотографія є виразом того, хто ви є. Початківці думають, що неможливо придумати щось нове. Але чим більше працювати, тим більша ймовірність створити щось унікальне та оригінальне, внести в кадр свої захоплення, пристрасті, досвід, стиль і спосіб бачити світ. Лише так вийдуть унікальні й цікаві фотографії, яких ви прагнете.

За матеріалами сайту digital-photography-school.com