8 підказок для фотографування чоловіків

При фотографуванні чоловіків рекомендовано використовувати певні пози, аби підкреслити їх мужність, значимість та силу. Що ще нового тут можна придумати? 

Кажучи про ціль зйомки, чоловіки можуть зніматися для засобів масової інформації, моди, під час спортивних подій, весіль та у сімейних фотосесіях, а також у корпоративних портретах. Останнім часом дуже зріс попит на "розслаблені" професійні портрети для клієнтів. Потім їх використовують в профілях LinkedIn, на професійних сторінках у Facebook та навіть для сайтів знайомств. Клієнти хочуть, аби портрет демонстрував індивідуальність або, можливо, професійну зайнятість і не мав занадто "корпоративного" вигляду. У цій статті ми розкажемо про фотографування людей в межах цих двох контекстів.

Підказка № 1. Включіть його до обговорення процесу

Обов'язково! Бо дуже часто в сімейних фотографіях мужчина - батько, чоловік, наречений - це людина, яка має на фото вигляд, ніби зовсім не хоче брати участі в цій затії. З таким підходом гарні родинні фотографії точно не вдадуться. 

Фотографи часто помиляються, не залучаючи до обговорення чоловіків. Вони припускають, що поспілкувавшись щодо створення фото з його жінкою, вона передасть своє бачення партнерові. І навпаки, всі побажання партнера передаватиме фотографові. 

Ви побачите, що обговоривши перед фотосесією з чоловіком усі основні моменти, ваші фото разюче відрізнятимуться від інших. Чим більше спілкуватися з мужчиною перед його зйомкою, тим комфортніше він почуватиметься, і тим кращі фотографії ви отримаєте. Це відноситься як до знімання за високу плату, так і колеги по роботі чи вашого брата.

Запитайте його про якісь особливості, до яких він чутливий - довгий ніс, подвійне підборіддя, акне,  рубці, невеликий живіт - у всіх є недоліки. Дозвольте йому виявити свою безпосередність, при цьому не почуватись дурником. Переконайте його, що зможете приховати якісь фізичні вади через певні ракурси зйомки, особливе освітлення та пост-обробку. 

Запитайте в нього про одяг, в якому він почуватиме себе добре. Але переконайтеся, що він розуміє, як таке вбрання спрацює на фотографіях. Підказуйте м'яко; якщо це сімейна фотосесія, то хай всі вдягнуться в одному стилі. 

Чоловіки іноді змушують себе гарно вдягнутися для фотографії, тож викажіть свою повагу до них - зверніть увагу на деталі в процесі редагування. Збільшіть фото та перевірте чи нема зайвих волосинок, ниточок чи плям.

Підказка № 2. Фотосесія має мати сенс

Виходячи з підказки № 1, з'ясуйте для чого ці фото. Якщо це індивідуальний портрет, де він буде використаний? Якщо це для професійного використання, яку роботу він робить? Як він хоче виглядати? Коли він працює інструктором з серфінгу, то може й не оцінити ваші настроєві чорно-білі знімки. Швидше за все йому захочеться кольорів та динаміки. А може й ні...

При сімейній зйомці питайте про сім'ю. Це здається легко, але ви будете здивовані. Що вся сім'я любить робити разом? Що є особливого у кожному з партнерів? Розпитуйте багато та уважно слухайте відповіді. 

На фото нижче - батько з дочкою. Хоча й дівчинка вже підліток, вона взяла татка за руку на прогулянці лісом. Оця арка з дерев створила цікаву рамку і фото ніби говорить, що ці двоє йдуть разом у майбутнє. 

Чоловік, який на фотографіях нижче, розповідав, як він захоплюється дрібненькими ручками-ніжками його малесенької донечки. Як і багато молодих батьків, щоби забезпечити майбутнє своєї родини він багато працював. Тому донечка вже спала, коли він повертався з роботи. І такі тихі моменти з маленькою для нього особливі, весь свій вільний час вони проводять разом. 

На фото нижче двоє двоюрідних братів. Дітьми вони разом гралися, росли поруч. Але їх сім'ї емігрували на різні континенти, коли хлопці були молодими. Погляньте, які схожі в них жести й мова тіла. Саме це й хотів зафіксувати фотограф. Незважаючи на життя нарізно, вони залишилися подібними. Океан є дуже символічним на цьому знімкові, бо зазвичай відокремлює їх. А в цей момент вони обидва на одному березі.

Підказка № 3. Дайте йому опору, щоб притулитися чи присісти

Незважаючи на ваші приготування, на початку зйомки більшість чоловіків почуваються некомфортно перед камерою. Якщо ваш фотографований почуває себе ніяково, нервується, попросіть його притулитися до вертикальної поверхні - стіни, паркану, ліхтарного стовпа чи машини. Це допоможе йому відчути опору, дозволить його тілу природно позувати. 

Підказка № 4. Мінімізуйте подвійне підборіддя, довгий ніс чи важкі щоки

Одним зі способів приховати подвійне підборіддя є зйомка з рівня вище очей і хай ваша модель трохи потягнеться вперед. Якщо він сидить, попросіть його спертися ліктями на стегна, а коліна відвести на 45 ° від камери.

Освітлення також можна використати з цією метою. Потужне світло візуально витончить обличчя чи торс.

Фото внизу зліва було зняте з рівня нижче очей (суб'єкт був вищий за фотографа та стояв), світло падало з обидвох сторін його обличчя. Фото справа приємніше. Чоловік сидить, нахилившись вперед та дивиться в сторону від камери. Сильне світло сонця, що заходить, відбивається від стіни та ховає його шию та ліву частину обличчя в тінь.

Підказка № 5. Дозвольте йому тримати руки чи ноги зігнутими

Зігнуті в суглобах руки чи ноги зроблять ваш об'єкт зйомки природнішим і розслабленим. Тіло буде компактнішим для гарної композиції.

Підказка № 6. Хай щось робить руками

"Що мені робити з руками?" Таке питають у фотографів дуже часто під час зйомок. Якось раптово впевнена в собі людина немає куди подіти руки, вони просто висять по боках.

Отож, якщо він стоїть, попросіть його покласти одну або обидві руки в кишені, чи зачепити великий палець за пояс. Якщо ж він сидить, то може з'єднати пальці чи схрестити руки. У випадку, коли це сімейна фотографія, мужчина може взяти дитину на руки чи тримати її за ручку. 

Підказка № 7. Деталі й контраст

Такі деталі, як очі, губи та руки допоможуть вам розповісти історію та відобразити зв'язок між людьми. Руки є потужним вираженням емоційного зв'язку й ніжності. Розмір чоловічих рук, в порівнянні з жіночими та дитячими, створюють неймовірний контраст. 

На портреті нижче показано ніжний та грайливий момент між батьком і дочкою. Його рука велика та сильна поруч з нею. Дівчинка посміхається, коли татко цілує молочну піну на її пальчиках.

На фото нижче - мужчина зі своєю маленькою дочкою. Тут розмір і сила його рук протиставлена тілу немовлятка. Дитинка мала й вразлива, в цьому знімку продемонстрована неймовірна ніжність і довіра.

Підказка № 8. Пост-обробка

По правді, цифрові камери можуть бути жорстокими. Вони у найдрібніших деталях фіксують усі невидимі неозброєному оку недоліки. 

У деяких стилях портретної зйомки це навіть бажано. Люди похилого віку з глибокими зморшками є популярною темою для тревел-фотографів і фотожурналістів. Проте, зморшки та плями, це не те, що хочеться побачити на сімейній фотографії чи корпоративному знімку. 

Чоловіки часто самі підказують що їм потрібно підправити. Якщо він жартує на кшталт "Зробіть мене на 10 років молодшим у Photoshop" або "Чи можете зробити мене схожим на Джорджа Клуні?", то він, ймовірно, тільки трохи жартує. Просто тому, що він мужчина, це не значить, що йому все одно, чи є прищики на обличчі, чи волосся трохи стирчить з носа. 

Коли говорити про редагування, багато залежить від вашого особистого стилю. У чоловічому портреті ефекти повинні бути тонкими, його шкіра ніколи не має здаватися м'якшою, аніж у жінки чи дитини на тому ж фото.

Коли йдеться про плями, то видаляйте будь-які огріхи, що носять тимчасовий характер. Прищі, подряпини, волосинки - якщо все це зникне протягом двож тижнів, то ми видаляємо на стадії пост-обробки. Краще не видаляти родимки чи інші вроджені речі, якщо клієнт спеціально про це не просив.

За матеріалами сайту digital-photography-school.com