7 рекомендацій фотографу

Автори: Андрій Кириченко (викладач курсів) та Ірина Куртяк

Ми пізнаємо світ по-різному: підкорюємо недосяжні вершини, пірнаємо у таємничі глибини, виводимо незрозумілі формули, намагаємося віднайти те, чого ніколи раніше не бачили, і при цьому хочемо бути попереду всіх. В намаганні відчути та побачити щось нове ми не помічаємо найголовнішого, яке зовсім поруч: коли прокидаємося зранку, коли поспішаємо звичним маршрутом, коли працюємо за робочим місцем, коли дивимося на те, що вже неодноразово бачили і… ще багато коли.

Фотограф - це людина, яка сприймає світ через об’єктив фотоапарата та здатна помітити те, що багатьом іншим не під силу.  Існує чимало методик, які допомагають фотографам оволодіти мистецтвом фотографії. Хочемо запропонувати вам свою. Ми сподіваємося, що саме наші рекомендації зорієнтують вас та скерують у правильному руслі до подальшого професійного зростання.

Пропонуємо вам організувати для себе самостійний практичний міні - курс, який допоможе по-новому підійти до процесу вивчення майстерності фотографії та сформує деякі навики для подальшого удосконалення. Сплануйте свій час так, щоб на виконання кожного завдання ви виділили для себе окремий день.


Перший день стане для вас днем фотографії у ручному режимі. Ви отримаєте найголовніші навики ручного режиму зйомки та ознайомитеся із поняттям експозиції у фотографії. Найголовніша ціль цього дня для вас - сформувати уявлення про цінність та важливість кількості світла та його роль у кадрі.

Другий день присвятіть вивченню та отриманню навиків ручного режиму фокусування та контролю глибини різкості кадру - найважливіших азів фотографії.

 


Третій день проведіть у чорно - білих тонах. Працюйте виключно у чорно - білих налаштуваннях, це допоможе вам скласти нове уявлення про навколишній світ, по-особливому сприйняти усі його принади та по-іншому усвідомити цінність чорно - білої та кольорової палітри.

 


Четвертий день проживіть за принципом: “Прекрасне серед нас”. Здійсніть приємну прогулянку та попрацюйте, використовуючи режим нагадування на своєму телефоні із відкладанням його на 5 хвилин, а в час оповіщення зупиніться, знайдіть цікавий ракурс, зловіть достойний момент та зробіть кадр. Саме цей етап допоможе вам навчитися розрізняти серед буденних предметів та явищ найцінніші моменти та майстерно фіксувати їх на фотографії.

 


У п’ятий день спробуйте обмежити себе: зробіть лише 36 кадрів, за аналогом колишньої плівки, у яких відобразіть все те, що, на вашу думку, заслуговує найбільшої уваги. Саме таке обмеження допоможе вам серед величезного розмаїття можливих кадрів вибрати тільки ті, які матимуть найбільшу художню цінність.

 


 

Шостий день назвіть для себе днем “жертовності”, протягом якого фотографуйте без жодних обмежень, проте наприкінці дня залиште тільки один найкращий кадр, “жертвуючи” заради нього усіма іншими. Саме на цьому етапі формується визначальна риса фотографа - його рішучість, вміння виділяти із загалу неповторне та прагнути тільки до високого результату.

 

У сьомий день об’єднайте увесь отриманий досвід та досягнення попередніх днів та встановіть для себе подальший життєвий принцип: “Жодного дня без фото!” і слідуйте йому і надалі.


Ціль такого практичного міні-курсу - вказати на ті особисті якості характеру та професійні навики, якими мав би бути наділений фотограф для того, щоб по-справжньому відчувати кадр та сповна оволодіти мистецтвом фотографії.

Сподіваємось, що наші рекомендації стануть вам у нагоді в подальшому професійному зростанні та допоможуть сформувати правильні пріоритети для вашого подальшого розвитку. Пізнавайте світ через об'єктив фотоапарата - лише доля секунди віддаляє вас від найкращого кадру!


 
Posted on June 1, 2015 and filed under корисне.