7 кроків до портрета особистості

Автор Alex Lagarejos

Є фотопортрети, які надовго затримують погляди. Ніби якась магія поєднує вас з людиною на фото. І тут не йтиметься про надзвичайно красивих людей на світлинах, чи знаменитостей. Мова йде про звичайну людину, особистість якої розкривається на знімку. Фотографія стає мистецтвом, коли на зображенні видно правдиву людину, за якою вгадується історія. 

При зніманні портрета потрібно контролювати кілька важливих речей, тут легко щось впустити й фото вийде вже не таким сильним. Це саме той випадок, коли фотограф має бути "присутнім", ніщо не має залишитися поза увагою. 

Тому нижче приведено сім кроків, що допоможуть вам поліпшити портретні фото та краще взаємодіяти з фотографованими. 

 

Крок перший: Враховуйте свої технічні можливості

Взагалі-то, питання налаштувань камери - це останнє, про що ви маєте думати, коли зйомка вже розпочалася. Тому практикуйтесь завчасно, щоби ваші технічні навики не стали на заваді в процесі зйомки. Вивчіть своє обладнання, якщо чогось не знаєте - довідайтесь, але перед зніманням. Фотографований буде нервуватись разом з вами, якщо ви почуватиметесь невпевнено. Не все може йти гладко, але чим вільніше ви себе будете поводити, тим краще впораєтесь з процесом фотознімання загалом. 

Крок другий: Намалюйте в уяві майбутнє фото

Вам дуже допоможе, якщо ви побачите якісь фотографії вашої моделі перед зйомкою. Я часто прошу своїх клієнтів надіслати мені знімок, де вони самі собі подобаються. На це є кілька причин. 

Так ви знатимете про тон шкіри людини та основні риси її обличчя. Це допоможе правильно встановити освітлення, ви приблизно знатимете, які виправлення в пост-обробці вас чекають. І, нарешті, будете знати, як клієнт хоче бути сприйнятий, і що хоче розказати про себе.

Звичайно, сприйняття людиною самої себе не завжди співпадає з тим, як бачить її фотограф. Проте, в цьому і вся сіль. Як фотограф ви бачите об'єкт по-новому. І коли додати своє бачення до цього процесу, портрет стане справді унікальним.

Крок третій: Складіть план

Обов'язково продумайте все до дрібниць. Якщо ви вже бачили фото майбутнього клієнта, сплануйте схему освітлення та оберіть вдалий фон. Якщо знімання має бути з природним світлом на вулиці, дізнайтеся прогноз погоди. 

Варто відзначити, що природне світло не завжди передбачає зйомку на вулиці. Можна знімати і в приміщенні з великими вікнами чи відкритими дверима, вона забезпечать гарне освітлення, але це теж залежить від погоди. Також сплануйте, яке обрамлення використати. В кінцевому підсумку ви отримаєте не точно те, що придумали, а те, що залишить глибокі враження. Майте в запасі кілька варіантів цікавих ракурсів.  

Крок четвертий: Будьте відповідальними

Коли ви беретеся за роботу фотографа, беріть на себе й відповідальність за отриманий результат. Зйомка - завжди спільний процес, але керуєте ним ви. Часто від фотографа залежить настрій моделі. Недостатньо просто вигукувати "Повернись вліво, підборіддя вниз!". Ви маєте заохочувати фотографованого, нехай він позує розслаблено, з задоволенням. Незалежно від того, скільки зйомок вже було у вашої моделі, кожна нова фотосесія - це виклик. 

Де б ви не фотографували, ставтеся відповідально до довколишнього простору. Уявіть собі це місце наперед, та подумки видаліть якомога більше факторів, що відволікають від основного. Очевидно, що при зйомках в громадських місцях, до прикладу в парку, все зайве забрати неможливо. Проте, коли у вас є вибір кращого місця для знімання, подалі від скупчення людей, спростіть собі роботу. 

Якщо ви знімаєте в приміщенні, обов'язково ввімкніть музику. Приємний музичний фон майже кожному допоможе розслабитися. Створіть плейлісти спеціально відповідно до віку, стилю своїх клієнтів. Можна обирати різні жанри та виконавців. Головне, щоби моделі подобалося. 

 

Крок п'ятий: Навчіться "читати" людей

Якщо ви хочете прогресувати як фотограф, такий навик буде життєво необхідним. Спробуйте налагодити тісний контакт з моделлю, хай вона розкаже про себе - такі приязні стосунки дадуть добрий результат. Чим вільніше буде почуватися фотографований, тим цікавішою, правдивішою буде світлина. 

Ви повинні навчитися розуміти мову тіла: модель стала неуважною, позує недобре? Чи почувається некомфортно? Спробуйте знімати її сидячи, просто попросіть її змінити положення. Вам же не хочеться витрачати кадри на нецікаві зображення.

Іншим способом навчитися "читати" людей є ставлення до них як до особистостей. Якщо ви швидко помітили, що фотографований нервує, пожартуйте про якусь дрібничку, чи поясніть, чому не варто боятися камери. Всміхнена щаслива людина завжди викликатиме позитивні емоції в кадрі, проте не забувайте і про фотографії зі серйозним обличчям - не всі фото мусять бути смішними. Вашим завданням буде скерувати процес зйомки в потрібну сторону. 

Крок шостий: Задайте настрій

Щойно ви взяли процес знімання під своє керівництво, задайте настрій всій зйомці. Коли вам подобається якийсь портрет, поміркуйте, що саме в ньому вас так приваблює і як досягти цього ж у власній роботі. Кожне фото, зняте вами, матиме ваш почерк, тому розвивайтесь. 

Фотографи витрачають купу енергії на спілкування з клієнтами. Тому інколи процес зйомки може дуже сповільнитися. Зафіксуйте цей момент та пришвидшіть фотографування. Ви маєте бути продуктивними, бо це ваша робота. 

Крок сьомий: Не поспішайте

Останній крок найважливіший - не поспішайте! Працюйте в такому темпі, аби голова весь час працювала. Безперервно будьте включеними в процес. Думки щодо вдалих кадрів можуть просто вилетіти, тому спокійний темп не дасть вам пожалкувати про якийсь незафіксований гарний кадр. Може ви занадто зосередилися на гарній подачі фону й не встигли сфотографувати саму модель з цікавого ракурсу. Робіть для себе та моделі міні перерви. Зможете трошки перепочити та обговорити подальші плани.
Ну, і якщо наприкінці зйомки ви з клієнтом все ще в дружніх відносинах, не сумнівайтесь, що фото вийдуть гарними. 


Posted on December 27, 2016 and filed under портрет.