6 порад для крутих фото інтер'єрів та архітектури

Архітектурна фотографія охоплює щось більше, аніж знімки фасадів будівель або іншої нерухомості. Вона включає в себе зйомку всіх видів приміщень, будівель і деталей - в приміщеннях й поза ними. Тому ми попросили фотографа Edward Yang з Торонто, який знімає архітектуру, поділитися своїми порадами для зйомок архітектури та інтер'єрів - від співпраці з дизайнером до запланованого списку кадрів. Читайте й надихайтесь!

1. Дізнайтесь про фотопроект настільки багато, скільки зможете, заздалегідь. Так ви краще зрозумієте над чим слід попрацювати. Ця інформація допоможе вам підготувати список кадрів і ви зможете взяти зі собою все необхідне для роботи спорядження.

2. Постійно співпрацюйте з дизайнером, починаючи з планування, власне при самому зніманні та публікаціях світлин. Коли зібрати докупи всю цю інформацію, ви будете розуміти, на чому зосередитись найперше. Дуже легко розгубитися, приїхавши в красиве місце, тому підготуйте список кадрів, це допоможе вам зняти все заплановане відповідно до графіка.

3. Якщо в інтер'єрі є вікно або панель дисплея, зробіть два фото й складіть їх разом. Одна фотографія матиме експозицію, відповідну для кімнати, а друга - буде налаштована щодо світла, що йде з вікна або відбивається від дисплея.

4. Дизайнери інтер'єрів часто пропонують своїм клієнтам витрачати більше коштів на те, з чим їх руки контактуватимуть, як от ручки дверей чи шафок, побутова техніка, поверхні та текстиль. Сфотографуйте всі ці речі на висоті талії, щоб захопити найцікавіші деталі.

5. Завжди приїжджайте на місце зйомки будівель та архітектури раніше. Це дасть вам багато часу і не потрібен спеціальний дозвіл, щоб почати зйомку. До того ж все має значно кращий вигляд ранкової "золотої" години. Коли прийде дизайнер, прогуляйтесь разом, можливо він підкаже ще якісь цікаві речі для знімання.

6. Створіть список кадрів. Кожен кадр плануйте з урахуванням унікальності розташування. Списки запланованих кадрів змушують фотографа дотримуватися графіка, проте багатьом подобається проявляти творчий підхід. Коли я знімаю кімнату вперше, то, зазвичай, користуюсь таким шаблоном: широкий кадр, детальний кадр, вертикальний знімок та крупний план.

Приклади

Широкий кадр:

Детальний кадр:

Кадр зблизька: 

Хочете дізнатися більше про того, хто дав ці корисні поради? Нижче - читайте інтерв'ю з фотографом, він розкаже більше про цей жанр фотографії.

Інтерв'ю з Edward Yang

Як ви почали фотографувати архітектуру?
Я активно вивчав та практикував різні жанри фотографії, та виявилось, що найкраще мені вдається знімати архітектуру. Я цікавився всім в цьому жанрі фото й почав спілкуватися з людьми, дотичними до нього. Мені дуже поталанило працювати багато років з талановитими дизайнерами інтер'єрів, ми мали можливість фотографувати унікальні будівлі Торонто. Одним з найприємніших моментів для мене є прогулюватись з дизайнером по об'єктах зйомок та бачити речі, вироблені майстрами з любов'ю. Ви тільки, подумайте, як дивовижно, що ці люди здатні перетворити щось "сире" на місця, де інші роститимуть дітей чи створювати щось геніальне. 

Який об'єктив найкраще підходить для вашої роботи?
Моїми улюбленцями є 14-24 мм і 24-70 мм. Багато дизайнерів часто широко розводять руки, аби показати ширину зображення, яке вони мають на увазі. На 14-24 мм завжди можна зняти майже все. Також я ціную універсальність об'єктива 24-70 мм, тому що можу знімати в найкращому, на мій погляд, інтервалі 50 мм і заощадити час, не змінюючи об'єктиви для близького чи широкого кадру. 

Скільки в середньому займає робота над одним фото?
Тривалість роботи над кожним зі знімків змінюється від проекту до проекту. Але є одна річ, яка є спільною для всіх фото - робота йде швидко, коли все наперед сплановано. Часто у фотографа дуже обмежений час для знімання, бо іншим теж потрібно працювати в тому ж приміщенні чи будівлі. Тому для мене за щастя мати можливість знімати весь день.

Джерело: 500px.com


Posted on December 6, 2016 and filed under корисне.