6 порад для фотоісторії

Автор Andrew S. Gibson

З власного досвіду я переконався, що придумувати та втілювати в життя фотоісторії є найкращим способом для поліпшення навичок фотографії. Робота над проектом дасть вам зосередитися на головному та вибудувати логічний ланцюжок подій. Фотопроект може тривати багато років, а вибрана тема залучатиме все більше цікавих людей та предметів. 

Ваша фотоісторія може бути зовсім простою, наприклад, знімання квітів на подвір'ї. Або складнішою - як подорожі в далекі краї та зйомка аборигенів. 

Ідеї для фотопроекту 

Надихайтесь всім, що вам трапляється на очі. Можуть допомогти й чужі роботи, до прикладу, є Feature Shoot, де регулярно публікуються фотоісторії.

Я розпочав вланий фотопроект про художників і ремісників. Це дало мені величезний досвід, фотографіями я поділюся нижче.

Найважливіше:

  • Зустрічі з новими людьми та вивчення цікавих ремесел. Мені дуже подобається знайомитись з новими цікавими людьми, дізнаватися про їх життя. Під час перерв протягом зйомок завжди є шанс поговорити про мистецтво й творчість, про роботу художника чи ремісника. З кимось з цих людей ми навіть подружилися. Так я отримав подвійну нагороду за фотопроект - неймовірні знайомства та прекрасні світлини. 
  • Під час роботи над проектом ви знайдете нові ідеї для майбутніх фотосесій. Приміром, півтора роки тому я відпочивав три дні в невеликому містечку на західному узбережжі Північного острова Нової Зеландії. Перед від'їздом сконтактувався з двома місцевими ремісниками й поцікавився чи можна зробити кілька їх фото. Обидвоє були не проти і це виявилися найгарніші фотографії зі всієї поїздки. 
  • Історія розвивається сама собою. Я відсилаю своїм моделям готові фотографії та питаю їх, чи вони знають когось, хто теж може бути зацікавлений у фотосесії. Такі особисті рекомендації допомагають мені знайти нових художників і ремісників для нових фотопроектів. 
  • Мої навички портретного фото значно покращилися. Чим більше я практикувався, тим кращі документальні знімки в мене виходили.

Нижче портрет художника Chris Meek, одного з митців, якого я фотографував у вищеописаному містечку. Ми мали довгу розмову про мистецтво, творчість і життя. Я б ніколи не отримав такого досвіду, якби не приступив до проекту.

Отож, ви вирішили що фотографуватимете. А як зробити цю фотоісторію цікавою та успішною? Ловіть ідеї!

1. Зйомка різних зображень

Важливо багато фотографувати, різноманітні фотографії дають можливість вибирати. Проте, на мою думку, існує два способи зйомки фотоісторії.

Перший, це зосередити всі свої ресурси, щоб отримати одну велику гарну фотографію. Другий - зняти багато різних світлин, в який глядач прочитає історію. 

Пропоную об'єднати ці два підходи. Вашою метою буде зняти багато фото, але гарно попрацювати над кожним зображенням. Іншими словами, коли ви бачите щось, що можна красиво зняти, "вкладіться" в фото, зробіть його якомога кращим, перш ніж перейти до наступного.

Як створити різноманітність? Ось два способи:

1. Змінюйте точку зйомки. Підійдіть ближче до об'єкта зйомки чи відійдіть далі, фотографуйте знизу або зверху. Звичайно, найкращий ракурс багато в чому залежить від об'єкта фотопроекту, світла й об'єктива. Але ключовою залишається різноманітність, обійдіть вашу модель, познімайте її з різних точок.

2. Знімайте як всю сцену загалом так і крупний план. Можна почати з фотографії всієї сцени, включивши до кадру модель та її оточення, а тоді рухатися далі та фотографувати зблизька, показуючи деталі.

Це добре працює в таких проектах як мій. Я знімав ремісника за роботою в його студії, тут є серія фото зблизька як він працює. Також можна познімати власне речі, зроблені майстром. 

На двох фотографіях нижче майстер Тод, який робить флейти, він працює в своєму гаражі. Обидві виконані одним об'єктивом, але друге фото зняте зблизька. 

Це також стосується статичних об'єктів, як ландшафти. Якщо ви працюєте над проектом, пов'язаним з пейзажами, знімайте різні фото - всю сцену загалом, тоді покажіть якісь характерні деталі крупним планом і т.д..

2. Розкажіть історію

Одним знімком іноді важко розповісти історію, проте набагато простіше зробити це серією фото, бо так легко показати різні аспекти одного і того ж сюжету в кожній зі світлин.

До прикладу, у фотопроекті з майстрами мені хотілося показати різні етапи створення речей. Коли скласти фото докупи, видно як творився шедевр. Це і є фотоісторія. Три фотографії нижче демонструють послідовність роботи Chris Meek. 

Зауважуйте деталі. При зніманні роботи склодува я помітив, що в нього руки справжнього працелюба, він багато років присвятив улюбленій професії. Тому зафіксував його руки на світлинах - видно бруд та татуювання на великому пальці.

3. Знайдіть те, що пов'язуватиме фотографії

Щоби фотографіями описати історію, потрібні зовсім різні зображення для зацікавленння глядача. Але всі фото мають мати щось, що їх об'єднуватиме. Наприклад, всі світлини зробити чорно-білими чи просто обробленими в одному стилі. 

Або, якщо ви працюєте над фотопроектом знімаючи портрети, можна використати освітлення як елемент об'єднання. Застосуйте однакові налаштування світла для кожного з портретів. 

На фотографіях нижче Jasmin, майстриня з виготовлення капелюхів. Всі фото пов'язані освітленням і обробкою. Кожне зняте з природним світлом з вікна та оброблене однаково в Lightroom.

4. Виявляйте щирий інтерес до людей

Якщо ваша фотоісторія про людей, важливо бути насправді зацікавленому в них та їх роботі (чи відпочинку, чи грі). Скажімо, ви хочете зробити фотопроект з портретами серферів. Найкращих результатів ви досягнете лише тоді, коли дійсно зацікавлені в серфінгу та хочете дізнатися про цей спорт більше. 

Йдеться про справжню зацікавленість предметом. Тоді у вас обох з'явиться багато спільних тем для розмови, людина відчуватиме себе розслаблено й портрети вийдуть неперевершеними. 

5. Всьому свій час, не поспішайте

Хай ваші фотопроекти розвиваються самі по собі. До прикладу, якщо ви задумали фотографувати місцеві ландшафти, не поспішайте. Покажіть чудові зміни погоди й сезонів. Зміни, змальовані за певний проміжок часу, це чудовий спосіб розповісти історію.

6. Порівнюйте й розвивайтеся

Робота над фотопроектами дає дуже цінний досвід. Адже так ви зможете порівнювати ваші ранні твори з тими, які робите тепер. Стане видно як ваші ідеї та прийоми розвивалися з часом. Вдосконалюйте власне портфоліо сильними цікавими фотографіями!


Posted on November 23, 2016 and filed under портрет.