5 причин, чому варто знімати при поганій погоді

Фото, зняті при поганій погоді, є винятково вражаючими

Згадайте ті дні, коли ви дивилися у вікно й бажали, щоби погода була краща. Дуже вже хотілося вийти надвір пофотографувати. То невже в дощові, вітряні, штормові дні треба придушити свої фотографічні пориви? Ми дамо вам п'ять причин, чому погана погода це ще не кінець світу й не варто через неї сумувати.

Ті природні явища, які тримають більшість людей вдома в погану погоду, спонукають творчого фотографа якраз виходити надвір. Візьміть дощовик і фотоапарат, бо це може бути найкращою порою для незабутніх фото.

Отож, з'ясуємо, які з природних явищ вважаються поганою погодою та як вони вплинуть на фотографію. 

  • Темні та непередбачувані хмари
  • Потужний вітер
  • Дощ і мжичка
  • Сніг
  • Туман

1. Драматичні світлини з хмарним небом

Хмари можуть бути легенькими, середньої важкості та зловісними - чудовий фон для зйомки старих будівель, хмарочосів і дерев. Коли фотографуєте з дуже хмарним небом, познімайте хмари окремо, аби створити власний "фотобанк". Потім зможете використати їх для інших фото. Ясне блакитне небо в більшості фотографій має досить нудний вигляд. А з хмаринами з власного каталогу небо на ваших світлинах стане цікавішим. 

Хмари, що низько пливуть, додадуть таємничості до ваших зображень. Уявіть, який вигляд матиме таке фото в чорно-білому. А за допомогою пост обробки ви зможете підкреслити хмарні шари, аби додати ще більше драми до знімків.

2. Надворі вітряно? ідеально для незвичайної екпозиції

У вітряні дні ви зможете спробувати різні техніки для відмінних знімків руху при довгих екпозиціях: хвилювання високої трави, погойдування тонких гілочок, тремтіння й танцю листя, що падає. Вітер жене хвилі на озері, це ідеально підходить для молочно-білих морських пейзажів.

Гарно вийде, коли до кадру потрапить рух якогось предмета, не обов'язкого основного. Зазвичай, для фотографій, що зроблені вдень, добре додати трохи динаміки, щоби світлина стала живою. А при вітряній погоді справа рухатиметься значно швидше, ви зможете зробити захоплюючий кадр за меншу кількість часу. 

Використовуйте фільтр нейтральної щільності для зниження швидкості витримки, але так, аби добре зафіксувати рух предметів вітром. А щоб всі нерухомі об'єкти в картинці не були "змазаними", залишалися красивими та різкими, використайте штатив. Контраст нерухомого предмета й руху є чудовою творчою технікою. 

 

 

3. Неймовірні кольори та спецефекти у дощових фотографіях

Дощ - саме те, що потрібно для художніх і дивовижних фото!

Коли надворі дощить, кольори стають глибшими, багатшими й насиченішими. Все має обсолютно інший вигляд! Зверніть увагу, що в просто похмурий день барви є плоскими, невиразними. А під час дощу все оживає, стає свіжим та виразним. 

В фото під час дощу ви можете сповна виявити свій творчий потенціал. Цікавими будуть світлини з відображеннями й мерехтіннями в калюжах, озерах та інших водоймах. Мокрий дощовий день дасть неймовірні можливості для макро фотографії: знімайте краплі, потоки води навіть при плоскому освітленні дня. А струмки дощу, що стікають по вікні, використайте як художні ефекти, щоби підсилити абстрактні образи. 

4. Сніжна фотографія

Легкі сніжинки, що кружляють в повітрі, можуть додати емоційності до сцени. Від гарно знятого фото глядач відчує легкий приємний холодок. Щоби світлина вийшла живою, реальною (особливо, вуличне фото), знімайте під час легкого снігопаду. 

Снігопад з великими пластівцями надасть вашому знімку нових якостей. Кольори стануть м'якшими й менш яскравими, оскільки, конкуруватимуть з білизною сніжинок. Для світлин з великою кількістю природних кольорів сніжність виглядатиме дуже мальовничо. 

5. Туманна фотографія

Фото в туман є дуже настроєвими й мальовничими, з ними гарно розповідати історії. Його можна використати за таку собі шторку, щоб приховати обстановку, що відволікає. А пастельний ефект у світлинах з туманом зробить ваші знімки дивовижними витворами мистецтва. 

Додаткові переваги від зйомок в погану погоду

Якщо ви вже пережили дощ й вологість, то, швидше за все, будете винагороджені сторицею за ваші зусилля і терпіння. Ви знімете такі рідкісні та незвичайні моменти, на які більшість людей ніколи не зважиться. Удача сприяє тому, хто пробує. Виходьте на вулицю з необхідним спорядженням, та знімайте. 

За матеріалами digital-photography-school.com


Posted on August 31, 2016 and filed under корисне.