П'ять ідей для різдвяних фотографій

Автор Lara Joy Brynildssen

Грудень в північній півкулі - похмура пора, а для фотографів важливе гарне освітлення. День короткий, холодно, непорушно стоять голі дерева... Але на щастя, саме в грудні міста й села починають прикрашатися святковими вогнями та кольоровими декораціями. Навіть якщо це не звично для вас, зберіть кількох друзів на прогулянку та назнімайте веселих барвистих святкових фото. 

Брати зі собою штатив чи ні - ваша справа. Мета фотопрогулянки - отримати задоволення від спілкування з друзями та вловити саму суть свята на світлинах. Новорічне різнобарв'я, різдвяні ялинкові вогники, домашні рослинки, що зацвітають на Різдво, незвичайні мініатюрні фігурки, що виставляються лише в період зимових свят, вуличні музики - це лише невеликий перелік того, що символізуватиме свято на фотографіях.

1. Кольори

Святкове декорування найперше вражає кольорами. У торгівельних центрах та супермаркетах це гарний спосіб привабити більше покупців. І фотографи не стануть виключенням. Просто гляньте, яке черівне освітлення у великому торгівельному центрі Лондона!

Усередині універмагу мало розсіяного світла, та й штатив навряд чи буде дозволено використовувати. Отож, ви можете регулювати ISO. Звичайно, щоби знімок вийшов чітким, витримку потрібно виставити коротшою. Проте, коли у вас не тремтять руки під час знімання або якщо об'єктив має функцію стабілізації, витримку можна буде встановити трошки довшою. Ймовірно, ISO від 2000 до 4000 дасть вам можливість зняти гарні фото.

Компонування зображення

На додачу до буяння святкових кольорів магазини й супермаркети заповнені яскравими ліхтариками та гірляндами. Тут також можна проявити свою творчість. Для того, аби уникнути якихось предметів, що відволікають, спробуйте фотографувати з незвичайних ракурсів. До прикладу, в торгівельному центрі Чикаго новорічну ялинку можна фотографувати знизу (як на верхньому фото, де видно слово Believe), чи зверху - тоді добре видно вражаюча висота дерева. 

Іноді, коли складаєте композицію, добре зближувати предмет. Не переживайте, якщо вся ялинка не поміщається в кадр. Походіть довкола неї, пошукайте цікавий ракурс чи композицію з повторюваними елементами. 

Якщо поблизу вас немає великих торгівельних центрів, то можете просто прогулятися по головній вулиці міста. Власники магазинів зазвичай добряче стараються, аби їх вітрини мали святковий вигляд. Думайте творчо при компонуванні зображення. Дерева, що на фотографії вище, привернули увагу кольором - вони були рожеві й фіолетові, а не традиційні червоно-зелені. Ці деревця стояли по обидва боки дверей магазину. Всередині самої крамниці не було нічого привабливого, тому й знімати  довелось знизу. А ялинка на протилежному боці зникає в красивому боке.

2. Шукайте вогників

В святковому місті можна знайти безліч чарівних місцин для зйомки. Ви переконаєтесь в цьому, коли зайдете на головну площу чи вулицю з різдвяним ярмарком. Великі дерева, прикрашені гірляндами, стануть гарними об'єктами для зйомки. А коли відкрити діафрагму камери, та фотографувати когось на фоні дерева зі святковою ілюмінацією, тло додаватиме відчуття магії. Місто є прекрасним місцем для фотопрогулянок. Городяни люблять одягати на великі дерева в центрі сяючі гірлянди. І фото, зроблені на їх фоні, додадуть чарівності та відчуття дива. 

Якщо вам закортіло познімати в місті у сутінках, прийдіть на місце зйомки завчасно, аби роздивитися та пошукати хороші фони. Добре фотографувати, коли сонце заходить. При невеликій хмарності небо матиме красивий відтінок синього. До того ж, на вулиці все ще достатно світло, аби гарно захопити зображення людей. Тут теж можна використати штатив чи відрегулювати ISO. 

На фото мали бути ковзанярі нижче по набережній. Але ця пара мала такий приголомшливий вигляд у золотому світлі сонця, що неможливо було втриматись від кадру. 

Можна познімати лампочки гірлянд незвичної форми, як оці нижче. Щоби фото вийшло добре, пошукайте окрему гілочку з чистим фоном. Відкрийте діафрагму якнайширше, десь на F/1.8 або F/1.4. Така широка діафрагма створює дуже малу глибину різкості. Лампочки, що розміщені далі, розчиняться в м'які кола.

Спробуйте монохром

Сцени з білими мерехтливими вогниками гарно підійдуть для монохромних зображень. Щоби отримати красиву картинку, потрібно трохи (на 1-2 стопи) недосвітити зображення. Отже, після першого кадру перевірте гістограму. Вона має бути приблизно як на картинці нижче: більшість світла зосереджено зліва, справа - зовсім трошки. Такі білі вогники дуже яскраві, тому, якщо їх освітити занадто (гістограма посунеться вправо), в фінальному зображенні вони матимуть змазаний вигляд, без деталей.

Гістограма зосереджена зліва

Через недоекспонування та згрупованість гістограми зліва ви фактично втрачаєте деталі в тінях. Не переймайтесь цим, бо метою такого фото є зафіксувати самі вогники та зберегти деталі саме в них.  

 Звичайно, при зніманні ввечері краще встановити камеру на штатив. 

3. Квітки-різдвяники

Для фотографів, які полюбляють макрозйомку, в новорічний період є сюрприз - розквітає рослинка Amaryllis. Для найкращого її знімання оберіть вузький отвір діафрагми, тоді глибина різкості буде великою. Це гарно показано на зображеннях нижче. 

Такі квітки знайдуться в квіткових крамничках чи оранжереях. А може у вас вдома росте така краса? 

4. Мініатюрки

Мініатюрні фігурки учасників різдвяного вертепу часто виставляють напоказ у містах та селах. Для деякого вони є сімейними реліквіями, тому їх встановлення щороку стало важливим святковим обрядом. Якщо ви маєте друзів, які захоплюються такими речима, напросіться до них в гості, аби пофотографувати цю красу. 

Ключем до успішного фотографування сцен з мініатюрами є зйомка з рівня очей, з фокусуванням як на зображенні вище. Такий кут знімання показує реалістичність сцени. Якщо спробувати фотографувати зверху, картинка може не мати вигляду справжньої.

Якщо ж у вас в доступі нема цікавих мініатюрних сценок, створіть їх самі. На фото вище в кришталевій кулі відбивається святкова ялинка. Правда ж, гарно? 

5. Фотографуйте музикантів

Під час свят на вулицях міста зазвичай багато музикантів. Їх гра створює надзвичайний настрій. Тож, не впустіть момент зробити знімок з ними, він буде мати чудовий вигляд в чорно-білому. 

На зображенні нижче фон був хаотичним, проте дівчина настільки захопилася співом, що кортіло зловити саме цей момент. Так, щоби не було розмитості на фото, вам потрібно буде підвищити значення ISO та тримати камеру так, аби вона не тремтіла. Дуже допоможе світлосильний об'єктив - встановіть найширший отвір діафрагми. 

А можна змусити таку розмитість руху змусити працювати на вас. Думайте про те, як ми бачимо музику. Знімок нижче навмисно розмито, щоби показати енергію та ентузіазм духового оркестру на вулицях італійського міста Лукка.

Для того, щоб ваше фото так виглядало, виставте тривалу витримку. Спробуйте 1/5с або 1/10с та оцініть рівень розмиття, а тоді спробуйте ще раз, регулюючи витримку за необхідності, щоби знімок був ідеальним. Тут немає правильного чи неправильного. Експериментуйте доти, доки не досягнете бажаного.  

На фото нижче акцент зроблено на обличчі дівчини. Авторові сподобався трикутник, утворений дівчиною та двома музикантами коло неї.

Підсумок

Ці п'ять ідей - всього лише кілька способів для неймовірних святкових фотографій. Отож, не забудьте тепло вдягнутися, робити перерви на гаряче какао та спробувати якісь з цих ідей під час фотопрогулянки.


Posted on December 30, 2016 and filed under корисне.