5 способів використати б'юті тарілку (Beauty Dish) для зйомки портретів

Автор Gary Detonnancourt

Б'юті тарілка (Beauty Dish) - це один з моїх улюблених модифікаторів світла, тому мені дуже хочеться поділитися способами її використання. У вас її немає? Не засмучуйтесь, в мережі є безліч методів, як зробити б'юті тарілку власноруч. Колись я навіть зробив її з алюмінієвої сковороди. Та коли ви все ж вирішили підійти до фотозйомки більш професійно, то краще купіть таку тарілку. Цей модифікатор коштує не так дорого, як більшість інших, тож ви лише виграєте від такої купівлі.

Б'юті тарілку зазвичай використовують для beauty зйомок. Сюди відносять портрет голови та плечей з акцентом на макіяж та волосся, переважно такі фото знімають в індустрії моди. Але чому вам теж варто спробувати попрацювати з тарілкою? Бо цікаво подивитися, чи зможете ви робити знімки як в модних журналах, це гарно стимулює до творчості. Ви маєте гарно спланувати й скомпонувати все зображення. Сюди включають вибір фону, світлову схему, ідеальне волосся і макіяж.

Світло від б'юті тарілки не м'яке, як від софтбокса, але воно м'якше, ніж світло модифіковане парасолькою, та не таке жорстке, як від 7-дюймового відбивача. Таке освітлення швидко гасне, це допомагає "ліпити" обличчя моделі й показати текстуру шкіри. Б'юті тарілка часто продукує приємне світло в очах і тіні під лінією щелепи. Тарілка є універсальним модифікатором, бо ви можете змінити якість світла, вибираючи beauty dish зі срібною чи білою внутрішньою поверхнею. Біла поверхня створюватиме трохи менше відблисків на обличчі моделі. Також можна контролювати потік світла за допомогою сітки й ще більше пом'якшити світло, одягнувши чохол на тарілку. 

Важливо знати, що коли ви плануєте фотозйомку з допомогою б'юті тарілки, фотографуйте лише клієнтів або моделей з дуже хорошою шкірою, бо світло, яке вона продукує, покаже всі недоліки, як от зморшки, прищі та пігментні плями. Буде ідеально, якщо ви знайдете чудового візажиста та перукаря, бо можна буде похвалитися деталями зовнішності вашої моделі. Якщо ви не готові багато заплатити візажисту за цю послугу, то може вам пощастить й ви знайдете модель, яка сама собі зробить макіяж. 

Для камери я рекомендую фокусну відстань в діапазоні 85-200мм. Використовуйте студійні строби при діафрагмі від F/8 або F/11. Також рекомендовано встановити б'юті тарілку на штатив з перекладиною, тоді приємне світло на обличчі моделі гарантоване. Не забувайте, що фотографію можна гарно оживити зі світловим акцентом на волоссі чи на фоні.  

Отже, розглянемо п'ять способів використання б'юті тарілки:

1. Одне джерело освітлення та відбивач

Це найтиповіший прийом для знімань в б'юті індустрії. Тарілку з нахилом донизу встановлюють просто над обличчям моделі. Так центр б'юті тарілки спрямовано прямо на чоло моделі, між її очей. Beauty dish повинна бути близько до фотографованого, аби світло було м'яким, відстань має не перевищувати 1м. При встановленні цього модифікатора світла переконайтеся, що бачите відблиски у верхній частині ока моделі. Потім під б'юті тарілкою розмістіть рефлектор, щоби світло відбилося й на обличчі. Це допоможе мінімізувати тіні під підборіддям та додасть світлових "зайчиків" у нижній частині очей. Камеру слід встановити між б'юті тарілкою та відбивачем. Деякі фотографи залюбки додають чорні карти по обидві сторони обличчя моделі для красивих тіней на бокових контурах лиця фотографованого. 

2. Два джерела освітлення

Тут все загалом так само, як і в описаному вище способі за винятком того, що замість відбивача використовують стробоскоп. Це дозволить вам контролювати вихідну потужність заповнюючого світла. Мені найбільше до вподоби застосовувати стріпбокс, встановивши силу світла на ньому на один-два стопи нижче (темніше), аніж для основного джерела освітлення.

3. Одягніть чохол на б'юті тарілку

Такий чохол роблять з білої тканини, яка схожа текстурою на шторку для душу. Це пом'якшує світло на обличчі моделі та забирає світлові відблиски. З використанням чохла лице моделі матиме "кремовий" вигляд, менше буде видно текстуру шкіри.

4. Сітка на б'юті тарілці

Сітка фокусуватиме світло так, що може вийти цікавий ефект. Впевніться, що тарілка зі сіткою спрямована безпосередньо на фотографованого. 

5. Використайте б'юті тарілку на вулиці

Beauty dish добре застосовувати на вулиці, адже вона компактніша за софтбокс, проте майже повторює його функції. Якість світла з нею буде м'якшою, ніж від парасольки, вітер не здуватиме тарілку так легко, як парасольку чи софтбокс. Б'юті тарілку можна взяти за основне джерело світла чи як заповнююче. В такому випадку розмістіть тарілку під кутом 45 градусів, як це роблять із софтбоксами. Коли освітлення на вулиці має теплі тони (як при сході чи заході сонця), можна додати колірної температури помаранчевим гелем, щоби допомогти змішати світло від строба зі сонячним світлом.

Так, б'юті тарлку потрібно навчитися правильно використовувати, аби неймовірні світлові малюнки відкрилися вам у всій красі! Тож цей модифікатор світла не для початківців. Але ж немає нічого неможливого для фотографа, який прагне знімати красу. Користуйтеся б'юті тарілкою та отримуйте задоволення від неймовірних фотографій!


Posted on November 18, 2016 and filed under світло.