5 причин, чому конвертація в чорно-білий колір може поліпшити вашу фотографію

Стиль фотографії є справою особистого смаку. Люди мають різні вподобання, та й не всім фотографам ваше фото буде подобатися. Так само це стосується й чорно-білих фотографій, про які піде мова у цій статті. Часто фотограф віддає клієнтам до 95% кольорових фотографій, а інші є чорно-білими.

Але для чого конвертувати в чорно-білий? Коли це потрібно? Ось п'ять причин, чому слід робити перехід до чорно-білого на вибраних фотографіях:

# 1 Коли фон барвистий та відволікає


Коли є забагато барвистих речей, вони захаращують фон та відвертають погляд від об'єкта зйомки. Якщо вони не мають бути там, тим більше це відволікатиме від предмета, а не поліпшуватиме зображення. Можливо, ви не контролюєте умов і стану речей на локації та не маєте як їх впорядкувати. На фото нижче авторка хотіла зробити знімок з підсвічуванням і це було єдине місце у невеликому внутрішньому дворику. Світло було пріоритетом, фотограф не мала ніякого контролю над садом сусіда. Потрібно було зловити момент, коли дітки хотіли фотографуватися. А щоби забрати непотрібне у знімку за допомогою Photoshop, слід було витратити багато часу. Був вибраний чорно-білий варіант.

# 2 Коли кольори на фотографії чи одяг людей не робить фото привабливішим


Іноді треба просто пливти за течією. Коли у вас є діти, ви маєте бути в боєготовності. Ця світлина була зроблена під час сімейної прогулянки - ходили дивитися на дзвіночки. Було важко витягти дітей з дому у потрібний час, не кажучи вже про боротьбу за одяг, в який вони хотіли вбратися. Ясно, що вбрання хлопчика навіть віддалено не вписувалося в тон цього знімка. Але як гарно це виглядає в чорно-білому!

Якщо клієнти з'явилися на фотозйомку в одязі, що є занадто сміливим чи відволікає увагу, то можете запропонувати їм зробити фотознімки в чорно-білому. Поясніть причини, чому ви відчуваєте, що це необхідно. Покажіть їм різницю між кольоровим та чорно-білим фото, та як це впливає на зображення.

# 3 Для художніх цілей, таких як перебільшення контрастів та силуетів


Немає ніяких правил в фотографії, коли справа доходить до творчого стилю. Все на ваш особистий смак та зір. Бачення художника - це велика річ. Ви можете фотографувати розмиття руху чи додати зернистість для більш творчого ефекту, чи показати фото ніби з плівки. Конвертація в чорно-білий - це просто ще один творчий інструмент у вашому розпорядженні.

# 4 Коли чорний і білий більше вражає, аніж колір


Іноді сцена виглядає просто "пустою". Вона якась плутана, ні про що; кольори ні тут, ні там, не виділяються, не досягають цілі. Довіряйте своїй інтуїції. Коли ви бачите таку "каламутність" - переходьте до чорного та білого. Прикладом може бути фотосесія у вітальні з кремовими стінами, кремовим диванчиком, та предметами кремового кольору. Тож більше контрасту ви можете вивести саме в чорно-білому зображенні.

З іншого боку, якщо на предметах світлини зіштовхується занадто багато кольорів, то перетворення в чорно-білий надає цінності сірому, вдихає більше єдності в загальний вигляд зображення.

Нижче у знімку дітей небо "прочищене". Також автор хотів винести деякі легкі хмарки назад. Щоб відійти від каламутних кольорів він повернув "прочищене" небо, яке виглядало б дуже сірим у кольоровому зображенні.

# 5 Якщо зображення в кольорі виглядає занадто "галасливо" 


Іноді бувають моменти, коли ваша камера не налаштована правильно. І раптом ви бачите щось, що хочете зняти в цю ж секунду. І у вас просто нема часу змінити налаштування... Результат буде передбачуваним - недоекспоноване зображення з неприпустимим рівнем шуму або переекспоноване зображення з великою кількістю скорочених світлих ділянок (highlights). Але той момент був безцінним! Чорно-біле зменшує вплив недосконалості і робить фотографію прийнятною.

Можливо, ми просто звикли бачити зернистість в старих чорно-білих фотографіях. Пробачити таку помилку в сучасному цифровому зображенні можна лише зважаючи на ностальгію, пов'язану з такою фотографією. Проте, остерігайтеся робити це як виправдання. То має бути останнім засобом, щоб зберегти фотографію, яка є безцінною, але ніколи частиною вашого нормального робочого процесу.

На фото вище діти ніколи не стояли спокійно, завжди розбігалися в різних напрямках. Озирнувшись, автор раптом побачила, що вони йдуть разом тінистою доріжкою. Вона зробила кілька послідовних кадрів добре знаючи, що буде недоекспонування. Камера вже так була налаштована. Звичайно, що за кілька секунд вони розійшлися, але кілька влучних знімків було зроблено. З них вона вибрала той, де вони проходять стежку залиту сонцем. Після редагування все таки видно шум, але це вже не проблема для чорно-білого.

Автор: Lily Sawyer