4 прості ретушування в Photoshop

Photoshop може виявитися складною програмою навіть для просунутого користувача, не кажучи вже про початківця. Проте, ретушери та фотографи мають у своєму розпорядженні невичерпний потенціал та можливості програми-мрії. Професіонали тут можуть створювати високохудожні малюнки, а звичайні користувачі будуть легко, швидко й без проблем редагувати свої фото. Нижче наведено чотири найпростіші та найефективніші прийоми ретуші, які освоїть будь-хто.

Використання Healing & Clone Tools на окремому шарі:

Це дуже просто виконати. Відзначте "галочкою" напис "Sample All Layers" в панелі налаштувань для того, щоб забрати плями в окремому шарі. Готово!

Відновлення Highlights & Shadows:

1. Зробіть фото яскравішим так, щоб вам подобалося, за допомогою інструменту Brightness/Contrast, не звертаючи уваги на пересвічені області.

2. Потім клацніть правою кнопкою миші на шарі, що редагуєте, та виберіть "Blending Options." З'явиться меню з заголовком "Layer Style".

3. У нижній частині цього меню є кольорова стрічка "Underlying Layer". Утримуючи Alt або Option, перетягніть повзунок білого вліво, щоби на фотографії знову з'явились highlights. І навпаки, щоби відновити тіні, перетягніть повзунок чорного вправо.

Малюємо блакитне небо:

1. Створіть новий шар для зображення, яке потрібно змінити. Виберіть інструмент Brush та підходящий синій колір.

2. Для гарного результату добре використати м'який круглий пензель. Тоді зафарбуйте небо вибраним пензлем та кольором.

3. Клацніть правою кнопкою миші на цьому шарі та виберіть "Blending Options". Перетягніть повзунок чорного в "Underlying Layer" вправо. Потім, утримуючи клавішу Alt або Option, перетягуйте праву половину повзунка вправо доти, доки замальоване буде пом'якшене так, як вам подобається. 

4. Зменшіть непрозорість (opacity) до 50%, аби небо мало реалістичний вигляд. Тоді натисніть Ctrl + Q, щоби відкрити інструмент Hue/Saturation, та пограйтесь з ним для гарного блакитного кольору неба.

Зниження імлистості (Haze):

1. Перейдіть до панелі Adjustments і створіть новий шар, що коректує Levels.

2. До маски шару застосуйте Синій канал. Натисніть на "Image", а потім "Apply Image" і виберіть "Blue" в спадному меню "Channels". Натисніть "OK", коли закінчите.

3. Поверніться до шару Levels Adjustment й натисніть на панелі Properties. Перетягніть білий і чорний повзуноки до центру, щоби додати контрасту. Середній повзунок додасть яскравості.

4. Якщо після виконання попереднього кроку кольори виглядають дуже яскравими, просто змініть режим змішування (Blending Mode) на "Luminosity", щоб відновити початкові кольори. Готово, туману нема! 

За матеріалами сайту 500px.com


Posted on November 16, 2016 and filed under обробка фото.