3 причини, чому варто знімати портрети з природним світлом

Автор Erin Fitzgibbon

Мені надзвичайно подобається природне освітлення. Я вважаю, що його значно краще використовувати, аніж студійне світло. Сонячне сяйво так м'яко й красиво огортає предмети та людей, що є практично ідеальним для кожного випадку. З нього можна "витиснути" максимум ефективності. Можливо, ви здивуєтесь, але є кілька причин, чому портрети варто знімати саме при природному освітленні. 

Вікно на всю стіну чудово підійде для такого фото

1. Природне освітлення згладжує тон шкіри

Чи то в моделі бліда біла шкіра, чи темно-шоколадна - природне світло зробить її гарною. Незалежно від тону самої шкіри чи особливостей рис обличчя, природне освітлення дуже покращить її. Зараз не йде мова про прямі сонячні промені опівдні, бо такий тип освітлення надто жорсткий. Він вимиє тони шкіри та створить жорсткі тіні. Знімайте у відкритому затінку. Використайте бік будівлі чи фотографуйте під деревом. Можна навіть встановити навіс і знімати під ним. Результати вам точно сподобаються, просто креативно використовуйте те, що маєте.

Сцена позаду освітлена штучно, а на дівчину падає світло з широкого вікна 

2. Природне світло дешеве

Якщо ви лише початківець, то природне освітлення для вас дуже підійде, адже воно безкоштовне. Чудесні красиві знімки можна створити навіть без застосування дорожезного студійного обладнання. Це також стане відмінним способом виділитися на фоні тих, хто знімає винятково в студіях. Зробіть це своєю "фішкою", подумайте про те, як залучити таким способом увагу потенційних клієнтів. 

Знято на вулиці біля цегляної стіни. Цій жінці було потрібне фото для профайла в LinkedIn

3. Знімати на вулиці не так страшно

Іноді початківцеві варто лише подумати про всі ці гігантські світлові прибори та софтбокси, і починається нервовий мадраж. Саме для таких випадків зйомка на відкритому повітрі стане рятівним колом, адже не треба буде думати, куди який прилад встановити.
На мою думку, клієнти, яким важко розслабитися, краще себе почувають, коли їх знімати не в студії. Щоби дійти пішки до місця зйомки, потрібно, зазвичай, трохи часу. Ось тоді я й встигаю краще познайомитися з клієнтом, зняти напругу. Тоді людині стає набагато комфортніше й портрети виходять чудовими. 

Клієнтка повністю розслабилася, почувалася комфортно та впевнено

Людям подобається виглядати впевненими на фотографіях. Ніхто не досягне успіху в бізнесі, якщо на фото в соцмережах чи професійних форумах буде мати нервовий або невпевнений вигляд.

Як фотографи, ми маємо візуально передати основне про клієнта

Запам'ятайте, що знімаючи портрет, ви створюєте картинку. Ви є частиною процесу брендингу для компанії або фрілансера, допомагаєте просувати актора чи створювати торгову марку. Фотографуйте так, щоби це допомогло вашому клієнтові залучити потенційний бізнес. Ваша робота - розповісти людям якнайбільше про свого клієнта та його дивовижні здібності.

Жінка працює агентом з нерухомості, тому хотіла на фото асоціюватися саме з цим видом бізнесу

За допомогою красивих яскравих фотографій розрекламуйте свого клієнта як професійного, висококваліфікованого фахівця. Спробуйте використати природне світло для знімків у робочій обстановці. Мені здається, ви будете задоволені результатами. Також пам'ятайте, що коли вже пропонуєте таку унікальну спеціалізовану послугу, то можете брати за неї трохи вищу плату. 

Природне світло - чудовий інструмент! Обов'язково практикуйтеся знімати з ним.  


Posted on June 20, 2017 and filed under світло.