12 порад для зйомки в приміщенні з природнім освітленням

Ви часто буваєте розчаровані, коли знімаєте в приміщенні?

В таких умовах загальними проблемами є різкі тіні та дивний тон шкіри. Тому у цій статті ви дізнаєтеся, як поліпшити ваші зйомки в приміщенні та насолоджуватися результатами.

Робота в приміщенні з природним освітленням є дещо проблематичною. Ці поради допоможуть початківцям використовувати природне світло для створення чудових світлин.

1. Допоможуть вікна та двері

Подивіться на світло, що пробивається крізь вікна та двері. Часом воно м'яко огортає кімнату. А інколи промені сонця пронизують простір, різко відбиваючись від стін і підлоги.

М'яке світло додасть м'якого сяйва, а жорстке освітлення зробить образ драматичнішим чи навіть похмурим.

Звертайте увагу на освітлення кімнати протягом всього дня.

Зауважте, за весь день змінюється й колір світла. Він виглядає теплішим, коли сходить і заходить сонце. Зате опівдні колір освітлення здається холоднішим, нейтральнішим. Якщо вам хочеться додати до вашого знімка якихось ефектів, то використайте описане вище.

2. Вимкніть електричне світло

Природне світло не терпить конкуренції. Електричне освітлення вплине на баланс білого. Так стається, бо залежно від джерела колір світла змінюється. Так, при змішуванні природного та штучного освітлення колір шкіри виглядатиме дивно. Отже, для уникнення такої проблеми, виключіть всі електролампочки.

3. Зйомка з пріоритетом діафрагми

В цьому режимі ви можете вибирати діафрагму. В умовах зйомки в приміщенні з природнім освітленням треба використати максимум світла, яке є. Тобто діафрагма має бути найбільш відкритою. Чим нижче число діафрагми, тим ширше вона відкрита.

За такого відкриття діафрагми глибина різкості буде невисокою. Таким чином об'єкт зйомки буде у фокусі, а фон -  м'яким та розмитим. Тепер ваші портрети та інші світлини виглядатимуть ефектно.

Щоби все обличчя на портреті було в фокусі, діафрагма має бути F / 5 або F / 6. Для хорошого результату зробіть акцент на очі портретованого.

Примітка: при внутрішньому природньому освітленні знімати в RAW краще, ніж в JPEG. RAW файли дадуть вам ширші можливості для редагування.

Пріоритет діафрагми позначається або AV (на камері Canon, зображеній вище) або A (на камері Nikon). Для регулювання налаштувань користуйтеся невеличким диском (на фото праворуч).

4. Оберіть баланс білого

Скиньте автоматичне налаштування балансу білого (AWB). Для його регулювання є кнопка WB на задній стороні камери.

Для хорошого тону шкіри виберіть у меню Daylight (позначка з маленьким сонцем (для Canon). Обличчя не буде виглядати ні надто синім, ні надто жовтим. Щоб об'єкти виглядали "теплішими", оберіть позначку Cloudy. Це додасть жовтизни. Для правильного вибору, познімайте трохи в обох режимах. Тоді побачите різницю та оберете, який вам більше до вподоби.

Звичайно, що можна відкоректувати баланс білого під час обробки фото (якщо ви знімаєте в RAW), проте правильні налаштування під час зйомки дуже спрощують редагування.

5. Знайдіть фон, що буде ловити світло

Правильний фон захопить багато світла та віддасть його на об'єкт знімання.

За допомогою білої тканини на фотографії вище світло м'яко огортає квіти.

Такий фон власноруч зроблений з розкладного вішака для одягу та довгого шматка білої тканини. Його можна переміщати куди завгодно.

6. Скористайтесь "світловою коробкою"

Ефект буде такий же, як і від саморобного фону, але тут вам вдасться краще контролювати світло.

7. Використовуйте відбивач

Він добре відбиватиме світло на ваш об'єкт зйомки.

Для цих знімків було використано відбивач та фон. Дівчинка сиділа ліворуч від вікна, а відбивач тримала у правій руці. Це трохи висвітлило тіні.

8. Використайте дзеркало

Це ще один відмінний спосіб контролювати природне освітлення. Повісьте дзеркало біля вікна. 

Хай ваша модель дивиться в дзеркало. Як зніматимете, то переконайтеся, що вас там не видно. Мусите уважно вибрати правильний кут зйомки та ретельно перевірити віддзеркалення.

Для цієї світлини використане маленьке ручне дзеркало. Але краще користуватися більшим. 

9. Прибираємо зайве

Витратіть кілька хвилин перед зніманням, щоб прибрати з кадру речі, які будуть відволікати увагу глядача. 

В умовах невеликого простору фон служитиме вам подвійно: контролюватиме освітлення та стане ширмою, яка закриє безлад. Так навіть маленька кімната буде придатною для знімання. 

10. Помістіть об'єкт зйомки біля вікна

Добре, якщо ваш об'єкт буде за метр від джерела світла. Це найефективніша відстань для використання природного світла та уникнення різких контрастів (виникатимуть при дуже близькому розташуванні об'єкта до вікна чи дверей). Знімайте модель під різними кутами, застосовуйте бічне освітлення, заднє та повне. 

11. Використовуйте штори

Для гарного розсіяного освітлення використовуйте штори або жалюзі. Сонце, що заливає кімнату, робить світлини "плоскими". Правильної експозиції та м'якого світла ви досягнете опустивши штори. Якщо штори не підходять, то на карниз можна повісити підходящий шматок тканини.

12. Знімайте об'єкти, які віддзеркалюють

Природне світло зможе перетворити звичайнісіньку річ (як от волога на вікні на знімку нижче) на щось чарівне.

Знімайте з задоволенням! Грайтеся з віддзеркаленнями та природнім освітленням. Гарні світлини, це ті, в яких просвічується внутрішня краса. 

Автор: Dena Haines


Posted on May 27, 2016 and filed under світло.