10 прикладів, де знайти незвичайні лінії для креативних знімків

Давайте поговоримо про лінії, які додадуть вишуканості вашим світлинам. Ні, ми не писатимемо про дороги, залізничні колії, лани пшениці й ряди лаванди. Про піщані дюни й пірси теж. Ми поговоримо про те, як творчо використати лінії в зображенні, щоб привернути увагу вашого глядача туди, де вам потрібно.

Робіть нотатки і насолоджуйтеся!

1. Зоряні сліди

Почнемо з простого: сліди зірок. Легкі зоряні сліди ніби створені для того, щоб їх фіксувати на світлинах. У знімку вище талановитий Elia Locardi за їх допомогою веде нас до прекрасного міста Санторіні.

2. Архітектура

Гвинтові сходи можуть виглядати банально або й так же заїджено, як використанням автодоріг чи тунелів. Але вище виконання настільки досконале, що повз це неможливо пройти. Спіраль є неповною, тут зафіксована лише її одна частина. Але саме тому погляд притягує пара чоловіка та жінки. 

Це досконало.

3. Частини тіла та одягу

Не забувайте, що лінії не мають починатися з вашого оточення. У прикладі вище частини тіла танцюристки (можете подивитися на будь яке балетне фото) та тканина її сукні використовуються, щоб звернути вашу увагу на середину кадру, де вона стрибає.

4. Хвилі

Рухома вода стандартно застосовується для гарної лінійності. Але ця має відмінність. 

На світлині вище пейзажний фотограф Ted Gore зловив мить, коли на початку бурі хвилі відпливали від берега перпендикулярно. Так він зміг скерувати погляд глядача до гір на задньому плані. Краса!

5. Промені світла, тіні та дерева

Використання світла й тіні в цьому знімку веде погляд до центру кадру з чудовими деревами. 

6. Уламки суден

Чому Бен Von Wong розмістив свою модель на затонулому кораблі, а не поставив її, до прикладу, у стилі Титаніка (і так, це було знято справді під водою з моделлю Freediver)?

Фотограф, спрямувавши модель догори, зосередив погляд глядача на ній самій. Правда ж, ефектно?  

7. Трафік

Вище було написано про банальність автомобільних шляхів? Так от, тут не звичайні автодороги, а світлові сліди від машин. Червоні та білі. Такий ефектний момент неможливо ігнорувати. Це складно й красиво водночас. Лінії доріг ведуть до міста. 

8. Орігамі

Повз це фото неможливо пройти повз: масивний, гострий, білий комір-орігамі утворює десятки крихітних і різких ліній, щоб спрямувати ваш погляд просто в обличчя моделі. Це творіння мисткині Maja Topacgic. Такі речі вона часто використовує для своїх портретів.  

9. Світло, тінь та ідеальні лінії

Це фото ландшафтного фотографа-документаліста Scott Rinkenberger. Величезні смуги світла і тіні утворюють широчезні штрихи, візерунки на снігу є меншими, а тоді погляд прямує до лижника. 

10. Північне сяйво

Якщо вам колись пощастить зняти полярне сяйво, ваше бачення фотографії вже ніколи не буде таким, як раніше...

За матеріалами сайту iso.500px.com


 

 

 

 

 

 

Posted on July 22, 2016 and filed under корисне.