10 композиційних прийомів Стіва МакКаррі

Стів МакКаррі - американський фотожурналіст, відомий  своєю роботою «Афганська дівчинка», яка спочатку з'явилася в журналі National Geographic. МакКаррі почав свою кар'єру фотожурналіста в Афганістані під час афгансько-радянської війни, де йому довелося працювати під прикриттям. Його фотографії того періоду були одними з перших, які з'явилися в міжнародних ЗМІ. Роботи МакКаррі удостоєні Золотої медалі Роберта Капи. Пізніше фотожурналіст також працював під час війни між Іраном і Іраком, під час конфліктів у Бейруті, Камбоджі, на Філіппінах та під час першої війни в Перській затоці, інтервенції сил НАТО до Афганістану. Його публікують у відомих журналах,  також Стів часто співпрацює з National Geographic. 

 


Пропонуємо вам прочитати 10 порад-правил щодо композиції від Стіва МакКаррі

1. Правило третин

Всю площу кадру потрібно подумки розбити на рівні частини трьома вертикальними і трьома горизонтальними лініями. Об'єкти, які ви вважаєте найголовнішими у вашій фотографії, потрібно розміщувати в місцях перетину цих ліній.

2.  Правило ліній

Для того, щоб привернути погляд глядача, який розглядає ваші фотографії, в потрібну вам точку,  потрібно використовувати так звані природні лінії, які керують поглядом глядача.

3. Правило діагоналей

Діагональні лінії надають знімку динаміку. Сміливо використовуйте їх в композиції.

4. Правило природних рамок

Використання природних рамок часто прикрашає знімок, робить його композиційно довершеним. Як природні рамки можна використовувати вікна, дверні отвори і багато іншого.

5. Співвідношення фігури з фоном

Якщо найважливіші деталі, які ви маєте в своєму розпорядженні в кадрі, будуть контрастувати з тлом - фотографії будуть виглядати набагато краще і цікавіше.

6. Правило заповнення кадру

Не бійтеся знімати великі плани, підходити дуже близько до об'єкту зйомки.

7. Правило розташування очей по центральній лінії


Так глядач відчує, що людина, зображена на фотографії, дивиться просто на нього.

8. Шаблони та повторення

Шаблони у фотографії виглядають досить цікаво. Але знімок буде набагато цікавішим, якщо повторювані елементи його композиції будуть контрастними по відношенню один до одного.

9. Правило симетрії

Симетрія - це одна з головних ознак досконалості. Симетрія впливає на сприйняття навколишнього світу.

10. Правила існують для того, щоб їх порушувати

 Сміливо фотографуйте так, як вам цього хочеться. Створюйте свій неповторний стиль!

Переклад з http://www.takefoto.ru/articles/fotografyi/1691_10_kompozitsionnyih_primov_stiva_makkarri


Posted on June 25, 2015 and filed under композиція.