Як зробити весільні портрети наречених за 20 хвилин

Автор: Lily Sawyer

Весільні дні є надзвичайно метушливими, без жодних сумнівів. Я погоджую з своїми парами розклад весільного дня заздалегідь, щоб ми точно знали, що відбуватиметься кожної години. Звісно, ми гнучкі, але записаний розпорядок дня є обов'язковим, щоб все пройшло гладко. Денний план детально обговорюєтья перед весіллям  і всі ключові персони весілля в курсі, тому ми всі слідуємо одному плану.

dps-wedding-portraits-in-20-minutes_0000.jpg

Плануйте

Коли я сідаю з парою, щоб розпланувати день, я "малюю" їм картину "нормального" весільного дня, розповідаю про локації, світло і інші особливості кожної пори доби. Але також я завжди пояснюю парі, що їх весільний день унікальний і вони можуть робити що захочуть і самі визначають тривалість кожної частини.

Важливою частиною для зйомки є портретна сесія лише наречених, що зазвичай відбувається після ранкових зборів. В ідеалі, ці портрети зроблені подалі від інших людей, щоб пара не відволікалась і зосередилась одне на одному. Деякі пари хочуть зйомки "першої зустрічі", яка відбувається перед церемонією.

dps-wedding-portraits-in-20-minutes_0008.jpg

Скільки часу пара виділяє на зйомку портретів?

З досвіду, залежно від їх пріоритетів, час, який пара виділяє на зйомки портретів дуже різний, дехто виділяє на це півтори години, але здебільшого, 15-20 хвилин. Причиною останного є те, що наречені хочуть провести більше часу з друзями і рідними, які приїали на їхнє весілля здалеку. Це цілком зрозуміло і очікувано.

Попри це, я все одно запевняю наречених виділити час на окремі портрети, хоча б декілька хвилин. Бо це єдиний час впродовж дня, коли вони зможуть побути лише вдвох і я зможу зробити кадри, на яких лише вони, без людей збоку чи, що гірше, на фоні.

Це не обов'язково має бути дуже просторе чи віддалене місце. Але це має бути будь-яке тихе та більш-менш приватне місце... чи хоча б відділене від гостей.

Працюйте ефективно з планом

Зазвичай мої пари виділяють на портретну сесію 15-20 хвилин, тому з роками я навчилась робити необхідні кадри швидко. В цій статті я поділюсь з вами своєю формулою швидкої зйомки.

Мати свою формулу нормально. Якщо ви хвилюєтесь, що всі ваші весільні зйомки виглядатимуть однаково, то перестаньте! Кожна пара унікальна і їх весілля унікальне для них. Крім того, якщо вони замовили у вас зйомку, то вже бачили ваше портфоліо та оцінили ваш стиль, тому можуть очікувати, що їх фото будуть схожими до тих, що в вашому портфоліо.

Ось мої 5 пунктів формули зйомки наречених 

#1 – Пара разом

dps-wedding-portraits-in-20-minutes_0004.jpg

Зазвичай я починаю портретну сесію з кадрів, на яких пара разом, вони тримаються за руки, обнімаються та позують разом для природного чи формального вигляду. Фотографуватись з кимось легше, ніж соло, бо можна покластись не тільки на себе, так пара почувається більш розслаблено.

В цій частині пара не повинна постійно позувати. Краще, якщо ви зробите кілька кадрів, де пара сміється та веселиться, постарайтесь їх розвесилити та зняти напругу, якщо вона є. 

#2 Лише наречена

dps-wedding-portraits-in-20-minutes_0003.jpg
dps-wedding-portraits-in-20-minutes_0007.jpg

Потім я розділяю пару і роблю портрети лише нареченій. Зазвичай я прошу нареченого допомогти потримати фату чи постояти біля мене і смішити наречену, щоб в неї була щира посмішка чи щоб вона дивилась не прямо в камеру, а на нареченого.

Впевніться, що ви зробили і крупні, і ширококутні кадри нареченої з локацією та сукнею в повний ріст, а також різні плани, якщо це можливо. 

#3 Художні кадри

dps-wedding-portraits-in-20-minutes_0006.jpg

Поки наречена навпроти вас, скористайтесь можливістю - зробіть крупні кадри букета, фати, взуття, деталей і ,якщо це можливо, якісь креативні композиції. Я намагаюсь мінімізувати переміщення пари туди-сюди. Замість цього, я переміщаюсь сама, ходжу навколо них і знаходжу різні кути зйомки, відповідно до світла та фону.

#4 Лише наречений

dps-wedding-portraits-in-20-minutes_0005.jpg

Тепер черга нареченого і це простіше, бо він має повторити те, що до цього робила наречена. Наречені, зазвичай, фотографуються швидше і не дуже охоче позують. Просто попросіть їх стати природно, спертись на щось, подивитись на наречену, подивитись в камеру, посміхнутись, глянути вбік... все. 

Чоловіки швидко слідують інструкціям, не хвилюючись про зовнішній вигляд, бо хочуть відфотографуватись і покінчити з цим. Не забувайте нагадувати їм про час, повідомляючи, що ви вже майже завершили, щоб вони не хвилювались, що зйомка затримується. Це важливо і усуває зайві хвилювання з приводу таймінгу.

#5 Прогулянка 

Закінчую сесію кількома кадрами прогулянки пари чи якихось їх дій. Стежте за фоном, оскільки на фото з прогулянки він дуже привертає увагу. Шукайте гарне світло та гарний доступний шлях, стежку, по якій пара зможе бех перешкод прогулятись. 

Попросіть їх пройтись повільно, тримаючись за руки. Самі розташуйтесь позаду них, фотографуючи їх спини. Потім попросіть обох зупинитись і подивитись зі спини на вас, потім нехай це зробить лише наречена, а після - лише наречений. 

dps-wedding-portraits-in-20-minutes_0002.jpg

Попросіть їх повернутись назад, так щоб вони дивились на вас і йшли у вашу сторону. Нагадуйте, щоб йшли повільно. Знову попросіть їх зупинитись, щоб вони тримались за руки, але стояли подалі один від одного. Потім скажіть, що зробили крок ближче одне до одного, і зближувались, доходячи до поцілунку. Залежно від фону, я намагаюсь отримати силуетні фото, особливо, якщо видно небо чи багато вільного простору. 

Іноді я прошу пару попрактикувати їх перший танець чи потягнути один одного до себе для швидкого поцілунку, щоб розрухати чи розвеселити їх. 

Висновок

На маленькому шматку землі ви зможете отримати кадри з різними позами та кутами зйомки, зробити природні та формальні портрети і зняти веселі та рухливі моменти з прогулянки. От і все! Весільні портрети зроблено за 15-20 хвилин!

dps-wedding-portraits-in-20-minutes_0001.jpg

Не забудьте часто перевіряти екран, щоб уникнути якихось технічних промахів. Ваш час обмежений і у вас є формула, яка допоможе в таких умовах, але якщо часу більше, не обмежуйтесь і намагайтесь використати всі можливості для креативної зйомки.

Зауважу, що пари, які я фотографувала до весілля, на наступній зйомці почуваються значно вільніше. Вони знають чого очікувати і що робити, їх легше розворушити. Вони швидше розслабляються і нормально почуваються перед об'єктивом, можуть насолоджуватись процесом. 

Переклад з сайту: digital-photography-school.com

Posted on June 5, 2018 and filed under корисне, портрет, робота з моделлю.