Похід в гори, або як правильно фотографувати в горах

Гори... Вони величні й могутні. Вони завжди різні. Одна й та ж гора може бути доброзичливою і привітною, і в той же час небезпечною та дикою. Цю красу неможливо не сфотографувати, коли вирушаєте у похід.  

За годину до світанку потрібно бути готовим до зйомок, бо саме в цей час сонце пробуджує весь світ довкола. Коли сонце зійшло, у вас є лише одна година до того, як його прямі промені заллють все яскравим світлом, зроблять тіні жорсткими, а контраст занадто високим. За годину до заходу також потрібно діставати камеру з сумки. Після заходу сонця мусите за дві години встигнути зняти все задумане, інакше доведеться чекати наступного дня.

Як фотографувати в горах?

Найкращі кадри виходять при зйомці під таким кутом, під яким зазвичай люди не дивляться на гору. Це правило актуально для всіх стилів фотографування. Отже, якщо мова йде про гори, то найбанальніші фотографії - це знімки з дороги. Всі бачать гору з цього ракурсу. Якщо це не мальовнича дорога, яка заворожує своїми вигинами, не потрібно її фотографувати. Відійдіть з дороги вбік якомога далі. Навіть якщо дорога буде в кадрі, це вже буде не зовсім типова фотографія. Можна використовувати дорогу як провідну лінію, що відсилає погляд глядача догори.

Постарайтеся дістатися туди, куди люди, зазвичай, не лізуть просто так. Фотографуйте зверху вниз - це буде дійсно незвичайний ракурс. Для того, щоб зрозуміти, як правильно вибрати ракурс, подумайте про квіти. Ми завжди дивимося на них зверху вниз. Це для нас буденно і такий ракурс на фотографії не заворожує. Опустіть камеру нижче рівня бутонів або на один рівень з ними. Це дозволить поглянути на квіти з іншої точки. Так само варто фотографувати й гори - шукати  незвичайний ракурс.

Чим знімати?

Для того, щоб створити захоплюючий знімок, не потрібна дорога камера з неймовірним об'єктивом. Цілком підійдуть звичайні фотоапарати, навіть дзеркалки початкового рівня. Навіть на суперзум або компакт можна зробити хороші кадри, але тут вже буде страждати якість картинки, хоча при нормальному освітленні ці камери малюють цілком нормальні світлини.

Найголовніше в апаратурі - це вміння нею користуватися. Якість оптики має більше значення, ніж якість камери. Надширококутна оптика в горах не потрібна, 28мм буде цілком достатньо. Також для роботи буде потрібен телеоб'єктив. Для комфортної та якісної роботи необхідний діапазон фокусних відстаней від 100 до 400 мм. З такою оптикою гірські хребти будуть у вас в руках.

В горах спостерігається великий перепад яскравості між небом і землею. Камера не спроможна захопити весь динамічний діапазон в одному кадрі, тому потрібно знімати  з градієнтними фільтрами. В горах дуже велика кількість ультрафіолету, тому слід подбати не тільки про шкіру, а й про ультрафіолетовий фільтр для більш точної передачі кольору. При зйомці близьких об'єктів потрібно встановлювати діафрагму приблизно на F / 11-16. Це дозволить вмістити у фокусі великий простір переднього та заднього плану. Фотографувати бажано зі штатива, бо при такій маленькій діафрагмі витримка буде збільшена.

І найголовніша порада - продумайте сюжет світлини, стежте за формами й лініями в кадрі, звертайте увагу на колір.

Переклад з http://www.takefoto.ru/articles/teoriya_fotografii/1716_idem_v_goryi_fotosyemka_v_gorah