Руки в кадрі

Руки є однією з найважливіших частин тіла моделі в кадрі, особливо, для фотографів і моделей-початківців. Дуже часто така дрібна деталь, як руки, може значно вплинути на настрій і якість фотографії, підкресливши або зруйнувавши її.

В чому ж полягає складність зйомки портрета з руками, адже наші руки - досконалий інструмент, ми користуємося ними щодня? Проблема в тому, що поряд з мімікою, брудним волоссям і некрасивими складками від надто облягаючого одягу, їх погане положення може зіпсувати кадр.

Коли руки знаходяться біля обличчя, вони не повинні дисонувати з вираженням обличчя і настроєм людини. Всі ми чули вислів "мова жестів". Руки використовуються для вираження почуттів та емоцій і часто можуть доповнювати позу або вираз обличчя. На жаль, руки не завжди приваблива частина тіла, до того ж вони часто можуть мати диспропорцію по відношенню до інших частин.

Звучить смішно, але в багатьох книгах і статтях по фотографії при постановці портрету рекомендується не знімати руки, якщо ви не дуже добре знаєте як з ними працювати. Насправді, досвід приходить з практикою, в першу чергу тут потрібно звертати увагу на анатомію. Особливих правил не існує, вам просто потрібно навчитися бачити картинку такою, якою її зафіксує камера.

Отже, приступимо

Руки жінки повинні підкреслювати її витонченість та елегантність. Руки ж чоловіка повинні показувати його силу і мужність. 

Руки мають виконувати якусь роль в картинці. Вони можуть служити опорою, обрамляти обличчя, можуть працювати як направляючі лінії, спрямовуючи увагу глядача туди, куди потрібно або просто підкреслювати чуттєві вигини жіночого тіла.

Якщо ви новачок або модель без досвіду, не вмієте працювати з руками, можна взяти в руки будь-який предмет, щоб його використати. Це, безумовно, полегшить процес для вас обох.

Проте, ви повинні завжди звертати увагу на руки моделі. Те, що ви їй щось дали, не означає, що руки автоматично будуть гарно виглядати. Попрацюйте над тим, щоб руки моделі виглядали максимально природно і розслаблено. Якщо модель нервує, хвилюється, це одразу видно на руках. Пам'ятайте про це і просіть модель періодично струшувати і розслабляти руки між серіями кадрів.

Руки на стегнах

Якщо ви хочете зняти модель з руками на стегнах, переконайтеся, що руки лежать м'яко і зап'ястя трішки зігнуті. Зверніть увагу на те, щоб модель не сутулилася. Це дозволить зберегти пропорції тіла, особливо шиї. Шия вважається дуже сексуальною частиною тіла, так що будьте обережні, коли хочете заховати або підкреслити її.

На картинці вище перше зображення показує неправильне розміщення рук на стегнах, що приховує природній вигин стегон (пісочний годинник). Друге зображення показує більш природне і розслаблене положення рук, з правильно розміщеними кистями та пальцями. Останні два зображення - це варіації, які також підкреслять фігуру моделі.

Злам зап'ястя

Друга поширена помилка - це надмірний вигин зап'ястя, який створює відчуття перелому. Важливо пам'ятати, що тіло жінки складається з плавних ліній, тому старайтесь при зйомці звертати на це увагу і пом'якшувати кути там, де це можливо.

В наведеному вище прикладі, зображення зліва показує заламані зап'ястя, якими часто грішать моделі-початківці на зйомках купальників та білизни. Середній варіант виглядає краще, але тут долоні показані тильною стороною, що робить їх широкими, чоловічими. На правому зображенні пальці направлені вниз і злегка зігнуті, лікті трішки відведені назад, долоні розвернуті, зап'ястя мають плавний згин. Звертайте увагу на пальці. Прямі пальці говорять про напруження моделі і дивляться погано.

В наведеному вище прикладі лінії зігнутих пальців направляють увагу туди, куди насправді непотрібно. До того ж погляд відходить від ліній пісочного годинника. На фото справа пальці направлені вниз, щоб підкреслити фігуру моделі. При цьому пальці візуально будуть виглядати тоншими і довшими. 

Робота з положенням рук

Ще раз підкреслю, що поза, в якій модель відчуває себе комфортно, не обов'язково виглядає природно. Найбільш поширена помилка, коли руки складені таким чином, що складається враження відсутності чи ампутації кисті, як показано на малюнку нижче зліва.

Якщо модель схрещує руки, важливо бачити обидві кисті рук і зробити так, щоб вони виглядали витончено. Важливо, щоб модель не притискала руки до тіла, тому що від цього вони можуть виглядати більшими. На середньому зображенні зверху показано правильне положення рук, можна помітити, що модель тримає руки на деякій відстані від грудей, що зменшує кількість складок на майці і не сплющує груди. Праве зображення показує, що роблять більшість людей, коли складають руки на грудях. Насправді вони тримають себе в щільному захопленні, що викликає напругу рук і виглядає не дуже добре.

Якщо тильна сторона кисті повернута до камери, вона виглядає широкою. Якщо рука ще щось тримає при цьому, то небажаний ефект посилюється.

На зображенні вище ліве фото показує положення рук, повернутих тильною стороною до камери. При цьому зап'ястя правої руки моделі знаходиться ще і в неприродному положенні. Якщо модель розгорне кисті рук так, щоб показати ребро долоні і трішки зігне зап'ястя вгору, руки стануть виглядати більш жіночно і менш напружено.

Надмірне зведення рук

На прикладі зліва ви можете бачити, що модель дуже сильно відводить руки, так що вони починають ховатися за її тілом. В результаті ми втрачаємо контур пісочного годинника. На другому фото праворуч лікті розслаблені і злегка відведені від тіла. Це дозволяє нам бачити форму пісочного годинника і виглядає більш красиво і сексуально.

Нігті

Немає нічого гіршого, ніж фотографія з руками біля обличчя, яка показує, що модель потайки гризе нігті і не доглядає за руками належним чином.

Пам'ятайте про те, що якщо ви не дали моделі список для підготовки до зйомки, ви не можете звинувачувати її в тому, що вона про щось забула.

Переконайтеся, що ваша модель знає про те, що вона повинна мати чисті, доглянуті нігті, без кольорового лаку. Нігті можуть бути покриті прозорим лаком, також прийнятним є тонкий французький манікюр. Довгий французький манікюр - це вже позавчорашній день.

Ви можете сходити в місцевий магазин і купити там кілька комплектів накладних нігтів, які приклеюються. Це стане порятунком, якщо модель не готова.

Автор: Joe Edelman


 

 

 

 

Posted on April 8, 2016 and filed under робота з моделлю.