5 способів порушити правила композиції

Автор: Jasenka Grujin

У фотографії, як і в реальному житті, є моменти коли доцільно порушувати правила. Неважливо, наскільки чудове ваше фото, якщо ви завжди слідуватимете правилам композиції, є шанс, що ваші фото матимуть надто ідеальний вигляд та будуть трохи нудними. 

Щоб трохи вийти за межі і робити щось більш інноваційне, можна порушувати правила, яких ми зазвичай дотримуємось.

Наведені нижче 5 порад допоможуть вам освіжити свої буденні фотосесії і розвивати навички зйомки: 

 

#1 - Порушуйте правило третин

Правило третин - чи не основне правило композиції, яке має знати кожен фотограф. Це правило каже, що ми повинні ділити простір на третини і розміщувати об'єкти на їх перетинах. Однак, так не повинно бути завжди.

Сильні знімки можуть бути створені і з розміщенням об'єкта в самісінькому центрі, особливо, якщо є симетрія чи ви хочете драматично виділити значимість об'єкта. Порушення правила третин може працювати в будь-якому жанрі - від портрету до пейзажу. 

Фото: Tim Foster

Фото: Tim Foster

 

#2 - Нахиляйте камеру

В пейзажній і архітектурній фотографії (іноді і в портретах), рівна лінія горизонту є дуже важливим правилом композиції. 

Однак, порушення цього правила може зробити фото незвичним і динамічним. Нахил також додає атмосфери несподіванки і добре працює, якщо є сильний горизонтальний елемент, який стабілізує композицію. Важливо пам'ятати, що нахилами не варто зложивати. В них є сенс лише тоді, коли вони покращують композицію.

Фото: Daniel Delle Donne

Фото: Daniel Delle Donne

 

#3 - Захоплюйте негативний простір

Фотографи часто намагаються заповнити кадр і приблизитись до об'єктів, наскільки можливо, щоб не захоплювати багато фону. Але захоплення в кадр негативного простору коло об'єкта може мати кращий ефект. 

Негативний простір дає об'єкту "подихати" і відводить очі глядача від центру фото. 

Фото: Joanna Kosinska

Фото: Joanna Kosinska

 

#4 - Зверніть увагу на слабкий контраст

Ми прагнемо уникати слабкого контрасту між об'єктом і фоном, бо боїмося, що об'єкт може "загубитись". Але нема нічого поганого, якщо об'єкт трохи "загубиться" і фото матиме сюрреалістичний чи мрійливий характер. Ця техніка буде дуже доречною в портреті, якщо ви хочете показати чуттєву сторону моделі. 

Також, це можна використати і в фото подукції (особливо, косметики і парфумерії), бо слабкий контраст додає тонкості та елегантності. 

Фото:  Jasenka Grujin

Фото: Jasenka Grujin

 

#5 - Використовуйте зайнятий фон

Чистий фон виглядає як ідеальне доповнення до портрета, але чи завжди? Незважаючи на те, що чистий і простий фон мінімізує шанси зробити помилку, це не завжди найкращий вибір. До прикладу, для портретів в середовищі є сенс показати якомога більше фону, бо він є важливою складовою сторітеллінгу. 

Використання заповненого фону також додає руху та хаосу, що важливо у фотожурналістиці та репортажі. 

Фото: Matthew Nolan

Фото: Matthew Nolan

Якщо ви хочете порушити правила композиції у своїх фотографіях, перше, що ви маєте пам'ятати про те, що метою є покращення фото. Перш ніж схопити фотоапарат і почати знімати, потрібно трохи подумати і розпланувати свої фотографії, а потім вирішити, яка ваша мета та чого ви хочете досягти.

У більшості випадків порушення норм працює відмінно лише тоді, коли ви знаєте, чому ви вирішили їх порушити.

Переклад з сайту: https://www.lightstalking.com

Posted on August 3, 2018 and filed under композиція.