Як фотографувати сонячні промені: 14 порад для початківців

Сонячні промені додадуть краси та драми до ваших фотографій. Фотокамери й лінзи призначені обрізати будь які бліки. Так що, коли справа доходить до зйомки промінчиків, ви порушуватимете це налаштування з самого початку. 

У цій статті є 14 порад, які допоможуть вам добре зняти сонячні промені:

Взагалі, немає ніяких правил, щоб гарно зняти сонячне проміння. Це все творчість. Світло сонця можна знімати в будь який час доби, а з цими простими порадами ви зможете експериментувати вже сьогодні.

1. Спробуйте різні налаштування діафрагми

Ви, мабуть, помічали, що на деяких світлинах проміння виглядає м'яким та розсіяним, а на інших - чітко вираженим? Це пов'язано з налаштуваннями діафрагми.

При використанні достатньо широко відкритої діафрагми, як F / 5.6, ви отримаєте м'яке палахкотіння. Але, якщо скористатись невеликою діафрагмою, як F / 22, то в результаті будуть сильніші, більш виражені промені. 

Із двох зображень вище, F/5.6 знімок виглядає м'якшим, на другому з F/22 - більш чітким. Точки променів створюються лопатями діафрагми в об'єктиві. Коли вони звужуються, як F/22, виходять промені з чіткішими межами. 

Використання різних налаштувань діафрагми дасть вам більше варіантів при редагуванні. А також, ви зможете визначитися, який тип сонячного проміння подобається вам більше. Правильні налаштування допоможуть нарешті відчути, що ви хочете саме для цього знімка. 

2. Застосуйте режим пріоритету діафрагми 

Найпростіший спосіб використати пораду #1, це поставити камеру в режим пріоритету діафрагми (AV на Canon, або А на Nikon). Таким чином, ви зможете легко перемикати налаштування діафрагми. Якщо на вашій камері встановлено авто ISO, то ISO та швидкість роботи затвора буде обиратись автоматично.

Тепер ви можете швидко перемикати діафрагму й бачити різницю при зйомці сонячних променів.

3. Частково приховайте сонце

Ви можете використати будь який об'єкт (наприклад, паркан, будівлю, дерево і т.д.), щоб частково приховати сонце. Це дозволить вам зняти промінчики й додати художності до фотографованого об'єкта. 

Походіть довкола об'єкта, нехай сонце визирає в різних місцях на вашій знимці. Можливо, зможете зняти щось унікальне.  

4. Переміщуйтесь та багато фотографуйте

При зйомці сонячних променів це дуже корисно. Якщо ви задумали частково сховати сонечко (як уже згадувалося в пораді # 3), ваш легкий поворот вправо чи вліво викличе величезні зміни в загальному освітленні. Знімок виявиться занадто освітленим або ж ви пропустите проміння взагалі. А, можливо, це буде правильний кадр з промінням, яке ви хотіли бачити. 

Важливо зробити багато фотографій. Так ви дізнаєтесь, яка кількість сонячного освітлення вам точно подобається.  

Сонячне проміння непередбачуване, тому з ним цікаво працювати.

5. Спробуйте використати деякі фільтри

При зйомці проміння можуть бути корисними такі фільтри:

  • УФ-фільтр:

Це гарна ідея, тому що ви будете знімати на сонці. Деякі фотографи вважають, що УФ-фільтр захистить сенсор камери.

  • Поляризаційний фільтр:

 Це допоможе вам отримати різні ефекти залежно як ви його повернете. Він допоможе збільшити насиченість кольору і зменшити віддзеркалення. Якщо він у вас є, то пограйтесь з ним та подивіться, як це впливає на вигляд сонячних променів.

  • Градуйований фільтр нейтральної щільності:

Такі фільтри темніші у верхній частині та світлішають донизу. Вони запобігають "вигоранню" частини зображення при зйомці на сонці.

Вище на правій світлині використано градієнтний нейтральний фільтр. Це допомогло контролювати світло, кольори збереглися багатшими. 

6. Знімайте в різний час доби

Перед та після сходу й заходу сонця все освітлюється під унікальним кутом. Це створює тепліші, золотисті кольори. Тоді як в полудень кольори стають холоднішими чи нейтральними. 

У наступному зображенні дві світлини були зроблені перед заходом сонця, а дві інші - за кілька годин після сходу сонця. Вгадаєте, коли кожна з фотографій була зроблена?

Отже, знімки зліва були зроблені перед заходом сонця. Вони виглядають теплішими, чи не так? Ті, що справа, дають відчуття прохолоди.

7. "Розділіть" сонце на знімку

Для м'якшого, більш розсіяного освітлення скомпонуйте фотографію так, щоб сонце було в кадрі не повністю. Спробуйте обрізати сонце навпіл чи включіть у знімок його нижню третину.

8. Використовуйте штатив і пульт дистанційного спуску затвора

Як уже згадувалося раніше, менше значення діафрагми (більше число) дасть вам чіткіші, виразніші знімки променів. Але використання невеликого отвору також означає, що ваша камера потребуватиме більше часу, щоб зробити знімок. Отже, є більше шансів, що камера тремтітиме. Це викличе розмитість на світлині.

Тримання фотоапарата в руках може стати проблемою. Коли камера на штативі, є набагато менша ймовірність її струсу.

Використання штатива допоможе зберегти сонячні промені різкими та чіткими на ваших фотографіях. А за допомогою дистанційного спуску затвора (чи таймера фотоапарата) ви ще краще зменшите тремтіння камери.

9. Тримайте сонце позаду моделі

Коли сонце сяє позаду моделі, воно ніби огортає її навколо. 

Залежно від часу доби можливо вам доведеться прилягти, а вашій моделі сісти. Світлина вище була зроблена близько 15:00, і я лежала на землі.

Чим вище сонце, тим нижче маєте бути ви, щоб зловити промені біля голови моделі чи на рівні плечей. Якщо модель присяде, то полегшить вам задачу. Коли сонце знижуватиметься, позувати стане легше. 

10. Використовуйте відбивач

Рефлектор використовується для відбиття світла на об'єкт зйомки. Рефлектори, як правило, зроблені з тканини (білої, срібної або золотої), їх можна тримати в руках, можна підвісити на щось чи покласти на землю. 

Якщо ваша модель знаходиться в тіні, то використання відбивача дуже допоможе. Обличчя стане підсвіченим, світлина виглядатиме приємнішою. 

11. Прикрийте сонце рукою, щоб добре сфокусуватися

Добре сфокусуватися при зйомці сонячних променів зазвичай буває важко. Бо є так багато світла, що камера не може зловити предмет, який вам потрібен. Коли так стається, прикрийте сонце рукою, скомпонуйте фото та натисніть спуск наполовину. Після того, як ваша камера сфокусується, опустіть руку й натисніть кнопку спуску до кінця.

Спробуйте зробити це кілька разів, доки ви не отримаєте саме те, що хотіли.

12. Виведіть сонце за рамки кадру

Щоб отримати дійсно м'який ефект променів, без яскравих точок, спробуйте забрати сонце з кадру.

Подивіться, яке м'яке світло на знімку вище, та як очі шукають джерело світла.

13. Використовуйте автофокус

Автофокус працює з яскравим світлом дійсно добре. Тому, якщо у вас є вибір, то користуйтесь цим режимом. Всі, крім однієї з фотографій у цій статті були зняті з його використанням. Якщо ваша камера не має для точкового виміру, а потім Частковий завмер буде ваш наступний кращий вибір. Я використовую автофокус з точкою фокусування по центру.

14. Розважайтесь!

Остання порада є, ймовірно, найважливішою. Бо зйомка в сонячному промінні - це час екпериментувати й отримувати задоволення.

Не бійтеся робити безліч знімків, пробуйте різні налаштування діафрагми та переміщайтеся довкола об'єкта. Сонячні промінчики непередбачувані. Будьте винахідливими, використовуйте різні об'єкти, щоб блокувати чи розсіювати світло. Так, можливо отримаєте багато недоекспонованих світлин, але й багато чудових фото тішитимуть вам око.

Автор: Dena Haines


 

 

 

Posted on June 21, 2016 and filed under світло.