Як квадратний формат поліпшить ваше вуличне фото

Нещодавно я виявив, що мені дуже подобаються такі пропорції для вуличної фотографії. Це стало великим поступом для моїх знімків. Мені захотілось дослідити причини такого явища. 

Це почалося, коли я прочитав книгу вуличного фотографа Willem Wernsen. Я помітив, що практично всі його фото були квадратними, і тут мене осяяло. Значить, існує щось у співвідношенні сторін, що добре працює. Важко було дочекатись, щоб спробувати це на практиці. 

Зберігайте простоту вуличної фотографії

Іншою перевагою квадратного формату є значне спрощення процесу прийняття рішень. Вулична фотографія - це миттєва реакція на сцену перед вами. Чим менше рішень потрібно прийняти, тим швидше ви знімете фото. Квадратний формат забере у вас необхідність міркувати, чи буде композиція кращою, якщо повернути камеру набік.

Ще однією корисністю квадратного формату є простіше створення цікавої композиції в межах площі кадру, на противагу прямокутному. Це хороша підказка, якщо ви шукаєте сильних форм, а, також, для максимального спрощення композиції.

Налаштування камери

Якщо ви хочете випробувати квадратний формат, це буде відносно легко зробити, бо більшість сучасних цифрових камер дозволяють вибрати співвідношення сторін. При умові, що ваша камера має оптичний видошукач, він відображатиме рекомендації як добре відкадрувати сцену. Добре прочитайте інструкцію. 

Якщо ж ваша камера має електронний видошукач, тоді ви побачите обрізане, квадратне зображення. В поєднанні з малими розмірами та швидким налаштуванням це зробить бездзеркальну камеру ідеальною для вуличної фотографії.

Якщо вам цікаво знімати в чорно-білому, як зроблені світлини в цій статті, то просто налаштуйте вашу камеру в монохромний режим. Бездзеркальні камери відображають на видошукачі сцени вже чорно-білими, що дуже допомагає композиції. Натомість, щоб переглянути такі знімки на цифровій дзеркальній фотокамері, потрібно подивитися на екран.

Якщо ви знімаєте в Raw, більшість камер дозволить вам не обрізати зображення в Lightroom, якщо вам того хочеться (виняток становлять Nikon і Panasonic, які обрізають зображення навіть для Raw файлів). Конвертуйте Raw файли в формат DNG при імпорті їх в Lightroom. 

Використання Raw також дозволить конвертувати чорно-білі файли в кольорові.

Автор: Andrew S. Gibson


 

 

Posted on June 8, 2016 and filed under стріт фото.