Шість необхідних кроків до чудових макро фотографій

Незалежно від того, чи фотографуєте ви вже багато років, чи лише кілька тижнів, дуже ймовірно, що вашою ціллю та мрією є створення таких світлин, якими всі будуть захоплюватися. Це зовсім непросте завдання. Можливо, ви частіше відчуваєте розчарування, аніж втіху. Тому важливо дотримуватися шести кроків-правил, що приведуть вас до чудових макро знімків.

Крок 1 - Дивіться


Зовсім необов'язково, що фотографія досягне успіху за допомогою якоїсь особливої техніки чи незвичного обладнання. Світлина найчастіше стає успішною лише з однієї причини - її було добре видно. Отже, щоб створити макро знімки, нам просто потрібно навчитися бачити краще.

Але, на жаль, це не так просто, як звучить. Треба бачити, а не просто дивитися. Це вимагає часу й терпіння. Почніть з того, щоб зосередитися на об'єктах перед вами: подивіться, як світло потрапляє на ці об'єкти; зауважте колір, якість і напрямок світла. Відзначте контраст, текстури, лінії, форми та інші деталі.

Сила фотографії в тому, наскільки детально ви бачите речі навколо себе.

Крок 2 - Відчувайте


Різні місця та предмети породжують різні відчуття та емоції. Інколи варто просто посидіти й ввібрати в себе все, що вас оточує. Прислухайтесь до вітру та птахів. Нюхайте квіти. Відчуйте на дотик грубу текстуру стовбура, на якому сидите. Стежте за рухом та поведінкою тварини, яку фотографуєте. Якщо ви знімаєте людей, слухайте їх слова, спробуйте зрозуміти їх почуття, виражені мовою тіла. Звичайно, ви не зможете зняти запахи квітів, спів пташок чи почуття людини. Але емоції, що створені ними, скерують вас до суті сцени чи предмета.

Крок 3 - Думайте


Це найважливіший крок у процесі зйомки. "Сильні" зображення починаються в голові, а не в камері. Перед зйомкою запитайте себе: "Чому саме це фото я хочу зняти?"

Такий чуттєвий підхід потрібно обдумано поєднати з вашою камерою, освітленням та настроєм. Спитайте себе, чи освітлення є оптимальним? Можливо м'яке, тьмяне світло працюватиме краще? Як щодо кута зйомки? Яким об'єктивом скористатися для максимального ефекту? Як щодо витримки і діафрагми?

Якщо ви маєте чітке уявлення про те, що хочете зняти, то відповіді на ці питання легко знайдуться. Залежно від предмета знімання, вибір буде зовсім різним. До прикладу, чи ви просто хочете задокументувати свою відпустку, чи сфотографувати теплі відблиски сонця, що заходить.

Крок 4 - Відокремлюйте


Часто хороші кадри є зіпсованими через бідну композицію. Ми схильні концентрувати свою увагу на об'єкті фотографії, не зауважуючи, що діється навколо нього. Виробіть в собі звичку перевіряти через видошукач наявність якихось небажаних речей або предметів. А тоді приберіть їх. Спрощуйте. Виберіть та відокреміть тільки ті елементи, які передають те, що ви намагаєтеся висловити. Підкресліть сильні лінії, форми, візерунки, текстури та кольори, проте не всі одразу. Будьте відважними та сміливо приймайте рішення. Запитайте себе, що саме цей елемент внесе до загальної картини? Можливо, ваш знімок буде "сильнішим", якщо ви ще більше ізолюєте об'єкт? А ви повісили б цю картину на стіну? І якщо ні, то чому?

Крок 5 - Впорядковуйте


Коли ви обережно відокремили потрібний об'єкт, строго впорядкуйте всі інші елементи. Як правильно розмістити об'єкт у кадрі? По центру? Чому? Композиція може бути занадто нудною або статичною, але, з іншого боку, це зможе передати відчуття умиротвореності. Може гарніше буде помістити об'єкт зйомки ближче до краю кадру? Ви можете створити вертикальне чи горизонтальне зображення, залежно що буде краще для об'єкта. Вертикальне фото підкреслить вертикальні лінії або висоту речей. Горизонтальна орієнтація зробить акцент на широкій панорамі чи на русі предметів. Щоб зробити правильний вибір, керуйтесь вашою основною задумкою, тим, що ви хочете передати своєю світлиною.

Крок 6 - Експериментуйте


Цифрова фотографія легко дозволяє експериментувати, бо ви миттєво бачите ваш знімок на моніторі. Завжди шукайте нові способи зобразити знайомі предмети. Не знімайте одні й ті ж сцени однаковими способами. Творіть, пробуйте різні об'єктиви та композиції, різні кути зйомки. Грайтесь зі світлом. Досліджуйте, навчайтесь, спостерігайте, оцінюйте. Не бійтеся робити помилки, та отримуйте задоволення!

Автор: Eva Polak