Як віддзеркалення працюють у нічному фото

Ви завжди можете додати віддзеркалень до ваших фотографій, проте найбільше вони пасуватимуть до нічних світлин. Також таким способом можна вирішити проблеми з композицією, які часто зустрічаються при зйомці вночі. Окрім того, що для нічного знімання потрібно поставити камеру на штатив та користуватися довгою витримкою, сфотографувати віддзеркалення легко.

Ну що ж, давайте подивимося на використання віддзеркалень у нічний фотографії.

Навіщо використовувати віддзеркалення у нічній фотографії?


Для цього є багато причин, але в цій статті зосередимося на двох.

1 - Додавання віддзеркалення додає цікавості композиції

Якщо додати відображення предметів до світлини, то звичайне просте фото одного об'єкта перетвориться на цікаву композицію. До прикладу, часто вночі знімають такі об'єкти, як добре освітлені будівлі, мости та фонтани. Нецікаво зняти просто будинок. Те ж стосується знімків мостів та фонтанів.

Якщо ви додасте до світлини інші елементи, то існує велика ймовірність, що все довкола вашого основного об'єкта буде дуже темним. Збільшення простору навколо об'єкта зйомки викликає море чорноти. Ваша світлина від цього програє, об'єкт знімання буде применшеним. Однак, якщо додати відображення предметів, то це внесе елемент композиційності до картини. Тепер ваш знімок містить не лише один предмет (як от, будівля, міст чи фонтан). Віддзеркалення додає фотографії цікавості.

2 - Для красивого переднього плану додавайте відзеркалення

Для всіх знімків зазвичай існує загальна проблема - що ж робити із переднім планом? Долучення віддзеркалення до фото вирішить цю проблему. Часто з об'єктом і фоном все зрозуміло, проте важко визначитися як бути з переднім планом. Коли ви використовуєте воду, щоб створити відображення об'єкта, то воно (це відображення) буде в нижній частині знімка. Ось вам і готовий передній план, проблему вирішено.

Коли використовувати віддзеркалення


Завжди у нічних фотографіях використовуйте віддзеркалення, якщо маєте змогу. Але часто така можливість відсутня, бо не всюди є блискучі поверхні, щоб створити гарне віддзеркалення.

Примітка: але ви завжди можете створити його в Photoshop!

Навколишня обстановка дає можливість використати віддзеркалення? Очевидно, що вода тут дуже допоможе. Її можна використовувати у різних контекстах. Кілька з них наведені нижче:

Горизонт:
Багато міст збудовано біля річок чи заток, які стануть в пригоді для створення віддзеркалень. Можете не переживати за різкість віддзеркаленого зображення, бо безліч вогнів, розмитих у воді, дадуть гарний ефект.

Мости:
Ввечері та вночі часто фотографують мости, що, зазвичай, розміщені над водою.

Озера:
Озера є у всьому світі. Для гарного знімка ви можете захопити віддзеркалення прилеглих об'єктів. А в ясні ночі - навіть віддзеркалення зірок.

Калюжі:
В незвичних місцях сміливо використовуйте калюжі для зйомки віддзеркалень. Насправді, калюжа зовсім необов'язкова. Часто волога поверхня також зможе відбивати світло від сусідніх джерел. 

Фонтани:
Фонтани заповнені водою, тож і тут існують можливості для створення віддзеркалень.
Крім води, з будь якої блискучої поверхні можна зняти віддзеркалення. У більшості міст є багато сучасних офісних будівель, побудованих зі сталі та скла. Якщо ви не знайшли інших джерел для захоплення віддзеркалення, то такі будинки дадуть вам величезні можливості.

Як сфотографувати віддзеркалення


Насправді не потрібно ніяких особливих умов для цього. Щоби зняти віддзеркалення з більшості блискучих поверхонь, просто встановіть експозицію, як зазвичай, та зробіть знімок. Якщо для цього буде використана вода, то для створення гарного зображення потрібно її "згладити". Але ця проблема властива нічній фотозйомці.

Нічне знімання потребує довгої витримки. Щоб зібрати достатню кількість світла для експонування, ваша камера має тримати затвор відкритим тривалий час. Це все через темноту. Так роблять навіть коли використовують відкриту діафрагму та високу чутливість ISO. 

Посилення ефекту віддзеркалення


Найпоширенішою проблемою при використанні віддзеркалень в нічних фото є те, що їх завжди недостатньо. Щоб це виправити, збільшіть яскравість віддзеркалень. При збільшенні освітленості (brightness) всієї фотографії ви ризикуєте зіпсувати світлі області (highlights) інших частин світлини. У кінцевому результаті деякі частини зображення все одно будуть засвічені більше, ніж ви хочете. В даному випадку під час обробки треба застосувати вибіркове збільшення яскравості об'єктів на фото.

Іншою поширеною проблемою для зйомки віддзеркалень при нічній зйомці є чіткість або різкість віддзеркалення. Більша частина роботи проводиться на стадії знімання. Зауважте, що ви не зможете виправити розмите зображення. Проте можна трохи підсилити ефект віддзеркалення за допомогою спеціальних комп'ютерних програм.

Висновок


Додавання віддзеркалень збільшить привабливість ваших світлин. До того ж це надасть змістовності нічному фото. Поверхні, які віддзеркалюватимуть навколишні об'єкти, знайти досить легко, такий ефект простий у застосуванні. І нехай ваші фотографії вийдуть на інший рівень! 

Автор: Jim Hamel